تاریخ خبر: کد خبر: 3298

آیت‌الله علم‌الهدی در خطبه های نمازجمعه:

عده‌ای ورشکسته سیاسی می‌خواهند با ایجاد تردید در جامعه به صحنه بازگردند

امام جمعه مشهد در خطبه‌های نماز جمعه افزود: این‌ها بدانند که آنقدر جریانات لائیک در مملکت نیست که شما را به جایی برساند/ نفرت از فتنه ۸۸ و فتنه‌گران به اندازه نفرت از سردمداران آمریکا است.

عده‌ای ورشکسته سیاسی می‌خواهند با ایجاد تردید در جامعه به صحنه بازگردند

به گزارش قاصدنیوز، آیت‌الله سید احمد علم الهدی ظهر امروز در جمع نمازگزاران حرم رضوی تصریح کرد: برگشت اهل بیت امام حسین(ع) به کربلا دارای دو انگیزه عاطفی و هدفمند بود؛ وقتی سیدالشهدا(ع) به شهادت رسیدند و اهل بیت ایشان اسیر شدند، آنگاه هم دوست و هم دشمن به این نتیجه رسیدند که کربلا دیگر تمام شد، و همه تفکرشان این بود که حرکت امام حسین(ع) یک حرکت شکست خورده است و فکر می‌کردند دشمن پیروز شده است اما بینش اهل بیت(ع) این بود که کربلا ادامه دارد و هنوز اول راه است و تنها در این مسیر امام و یاران ایشان شهید شده‌اند؛ با این وجود، راه حسین(ع) ادامه دارد.

 

وی ادامه داد: اهل بیت(ع) باید بازمی‌گشتند کربلا که بگویند کربلا تمام نشده، و این راهپیمایی میلیونی امروز به سوی حرم سیدالشهدا(ع) در حقیقت راه افتادن به دنبال امام زمان(عج) است، مسئله فرج امام زمان جز با براندازی و مقابله با استکبار امکان ندارد، رهبری نیز در این زمینه فرموده‌اند مبارزه با آمریکا نیازمند روح حسینی است. با همه فشارها و دشمنی‌هایی که علیه اهل بیت(ع) بود، این بزرگواران هرگز در کار و هدف الهی خود تردید نمی‌کردند، این خاصیت روح حسینی بود؛ نه در دشمن شناسی تردید داشتند و نه در امام شناسی. مسئله امروز نظام ما نیز همین دو شناخت است.

 

امام جمعه مشهد گفت: زمانی ما موفق هستیم که در دشمن شناسی و امام شناسی تردید نکنیم؛ تمام شیطنت‌های استکبار و برخی جریانات سیاسی غیرارزشی و لائیک برای این است که مردم را به تردید بیاندازند، هم نسبت به دشمن ما استکبار و هم نسبت به مقام ولایت. و زمانی‌که در بین مردم تردید به وجود آمد، آن‌وقت مردم متزلزل می‌شوند. متاسفانه برخی از بزرگان ما تعبیراتی دارند که عناصر غرب و جریانات سیاسی لائیک براساس همین تعبیرات فکر می‌کنند زمینه فراهم است تا مردم را به تردید بیاندازند.

 

علم‌الهدی اظهار داشت: دشمنان از طریق فریفتن برخی دانشجویان و با استفاده از تریبون دانشگاه‌ها درصدد ایجاد تردید در بین مردم هستند، وگرنه چنین چیزی امکان ندارد که یک مشت سیاسی ورشکسته که به خاطر فتنه حیات سیاسی خود را از دست داده‌اند، بخواهند فتنه را برجسته کنند و با ایجاد تردید در بین مردم حیات سیاسی پیدا کنند، فکر نکنند که می‌توانند با این کارها در نظام جولان دهند و چنین چیزی امکان ندارد. حتی اگر چند نسل دیگر هم بیایند باز هم می‌گویند علیه سرمداران مستکبر آمریکا می‌گویند مرگ بر آمریکا. همانطور که تا چند نسل آینده جوانان انقلاب نیز منافق برای آنها منافق است و فریاد می‌زنند مرگ بر منافق.

 

وی اظهار داشت: نفرت این مردم از فتنه 88 و فتنه‌گر آنچنان نهادینه شده که به اندازه سردمداران آمریکا از فتنه‌گران متنفرند و برای همین هم رهبری فرمودند فتنه 88 خط قرمز است. عبرت مردم نهادینه شده اما در این شرایط برخی فکر می‌کنند با تبرئه فتنه‌گر می‌توانند موقعیت سیاسی پیدا کنند و جولان دهند. این‌ها بدانند جریانات بی‌بندوبار و لائیک آن‌قدر در مملکت نیست که شما را به جایی برساند، ما از نسل اربعین هستیم.

 

منبع: نسیم

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون