تاریخ خبر: کد خبر: 3078

آیت الله وحیدخراسانی:کلید حل مذاکرات، سفر آقای هاشمی به عربستان است!

حضرت آیت‌الله وحیدخراسانی نکته‌ای در باره عدم نتیجه‌گیری در مذاکرات هسته‌ای متذکر شدند و گفتند اسراییل و سعودی از نتیجه مطلوب ممانعت کردند و راه قطعی این است که آقای هاشمی به عربستان سفر کند.

 آیت الله وحیدخراسانی:کلید حل مذاکرات، سفر آقای هاشمی به عربستان است!

به گزارش قاصدنیوز، طه هاشمی معاون فرهنگی‌، اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی، در صفحه شخصی خود نقل‌ قولی از آیت‌الله وحید خراسانی درباره هاشمی رفسنجانی را منتشر کرد که روز گذشته در دیدار دکتر میرزاده و همراهانشان با مراجع عظام قم بیان شد.

 

به گزارش خبرگزاری آنا، در  نوشته طه هاشمی آمده است:

 

«امروز به اتفاق دکتر میرزاده رییس دانشگاه ازاد اسلامی و تنی چند از همکاران با بزرگان حوزه علمیه قم حضرات آقایان حسینی‌بوشهری، نوری‌همدانی، مکارم شیرازی، وحید خراسانی، موسوی اردبیلی، شهرستانی‌، صافی‌گلپایگانی، سبحانی، جوادی‌آملی، هاشمی شاهرودی دیدار داشتیم. اولا همگی بزرگواران از خدمات و نقش دانشگاه آزاد اسلامی تعریف کردند و بویژه به نقش آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اشاره کردند اما فرمایشات حضرت آیت‌الله وحید خراسانی لطف دیگری داشت.

ایشان فرمودند دانشگاه شما سه واژه کلیدی دارد؛ اولا دانشگاه یعنی جایگاه علم و دانش، پس تلاش کنید در دانش و توسعه علم سرآمد باشید. ثانیا آزاد؛ پس باید مروج حریت و آزادگی باشید و اسلامی یعنی آراسته‌بودن به دین و مفاهیم دینی.


آیت‌الله در عین حال به نقش آقای هاشمی رفسنجانی پرداخت و از ایشان و هوش و درایت و مدیریت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تجلیل کردند».

 

در ادامه این نوشته آمده است:

حضرت آیت‌الله وحیدخراسانی نکته‌ای در باره عدم نتیجه‌گیری در مذاکرات هسته‌ای متذکر شدند و گفتند اسراییل و سعودی از نتیجه مطلوب ممانعت کردند و راه قطعی این است که آقای هاشمی به عربستان سفر کند. چند بار تاکید کردند که باید این سفر انجام شود چون تنها شخصیتی که می تواند عربستان را مجاب کند آقای هاشمی است؛ سفر او به نفع جهان اسلام و ایران است. ایشان فرمودند آقای هاشمی را سالیان متمادی است که می‌شناسم و خاطره ای تعریف کرد که وقتی آقای خمینی آمدند من وقت خواستم که خدمت ایشان برسم فوری وقت دادند و من (آیت‌الله وحید) به ملاقات ایشان رفتم. آقای وحید ادامه داد که من کنار آقای خمینی نشستم و روبروی ما آقای اشراقی داماد امام(ره) نشسته بود؛ دیدم یک شیخ جوانی آمد و فردی را مطرح کرد و گفت این آقا خوب است والی (استاندار) اصفهان باشد و ایشان قبول کردند. چند دقیقه بعد آمد و فرد دیگری را به آقای خمینی معرفی کرد و گفت این آقا مناسب است استاندار فلان استان باشد؛ باز هم امام تایید کردند. دوباره آمد خدمت امام خمینی و گفت آقای امامی‌کاشانی مناسب است مسئول مدرسه سپهسالار باشد؛ باز هم امام خمینی قبول کردند. آیت‌الله وحید ادامه دادند: برای من عجیب بود! پیش خود گفتم این شیخ کیست که رهبر انقلاب اینهمه به او اعتماد دارد و حرفش را می پذیرد! رو کردم به آقای اشراقی و گفتم این شیخ کیست؟ ایشان هم جواب داد ایشان آشیخ علی اکبر هاشمی رفسنجانی است ...

 

این اظهارنظر توسط ایشان در حالی ایراد شده است که بنا به اذعان کارشناسان سیاسی در موضوع مذاکرات هسته بین ایران و کشورهای 1+5 ،  دخالت دولت عربستان تاثیرگذار نبوده است.

کلمات کلیدی

  • یک بنده خدا 1 0

    هر چقدر علم داشته باشی ولی بصیرت نداشته باشی ، فقط باعث کشته شدن ولی زمانت میشی.

ارسال نظر

تریبون