تاریخ خبر: کد خبر: 2115

۱۷هزار شهید ترور تاکنون جایی در گزارشات "احمد شهید" نداشته است

دبیرکل بنیاد هابیلیان گفت: با مشاهده گزارشات احمد شهید درمی‌یابیم که این گزارشات تا چه‌حد به موضوعات سخیفی اشاره می‌کند و به‌طور قطع این ۱۷هزار شهید ترور هیچ‌جایی میان گزارشات وی ندارد.

به گزارش قاصدنیوز، سید محمدجواد هاشمی‌نژاد در گفتگو با تسنیم اظهار کرد: بنیاد هابیلیان در سال 84 با هدف بررسی، بازگشایی و دنبال کردن ابعاد مختلف تروریسم در کشور راه‌اندازی شد که به‌طور قطع دلایل راه‌اندازی این بنیاد را می‌توان در کشور مشهود دید. موضوع تروریسم مسئله‌ای قدیمی و کهنه است که همواره حتی در زمان قبل و بعد از انقلاب نیز خسارات زیادی به کشور وارد آورده است.

 

وی افزود: متأسفانه در این زمینه همواره خلأهای زیادی حس می‌شد و با پیشرفت سطوح مختلف کشور نیاز به وجود چنین بنیادی کاملاً احساس می‌شد، تا قبل از سال 84 هیچ نوع آماری از تعداد شهدای ترور وجود نداشت و خوشبختانه با تشکیل این بنیاد ما توانستیم به آمار قابل توجهی دست یابیم که توجه جهانیان را به کشور ما معطوف می‌کند.

 

هاشمی‌نژاد تأکید کرد: تا قبل از سال 84 کسی را نمی‌توان مقصر شمرد چراکه مشکلات در کشور وجود داشته و کسی نبوده که به‌دنبال این موضوع قدم بردارد، خوشبختانه امروز شاهد این موضوع هستیم که کارکرد ان‌جی‌اوها و تشکل‌های مختلف در این راه بسیار بالا است و اهداف کشورها غالباً توسط این نهادها و تشکل‌ها دنبال و اجرا می‌شود.

 

دبیرکل بنیاد هابیلیان با بیان اینکه تروریسم منحصر به یک یا دو بند نیست بلکه ابعاد وسیعی را به خود اختصاص می‌دهد، خاطرنشان کرد: ما هرچه در داخل کشور به این موضوع نگاه بیندازیم و تمرکز کنیم می‌توانیم حرکات زیادی را که در دامنه آن وجود دارد ارزیابی و تببین کنیم، به‌طور قطع این وسعت جنبه‌های حقوقی، تبلیغی و جنگ‌های روانی را به خود اختصاص می‌دهد پس این کار و بررسی ابعاد تروریسم یک حرکت ضروری برای کشور است.

 

وی بیان کرد: متأسفانه امروز شاهد این هستیم که کشورهای غربی با حربه مسائل حقوقی توانسته‌اند دست‌آویزی یک‌طرفه برای کشور ما شکل بدهند، آنها سازمان‌های حقوقی را تشکیل داده‌اند که تنها برای جبهه‌گیری با کشور ما تشکیل شده‌اند، در این جهان که ما دشمنان زیادی داریم و آنها درصدد دشمنی با ما هستند می‌توانیم گوش‌های زیادی را با خود همراه کنیم و در مقابل ابزارهای ویژه‌ای که غرب در اختیار دارد بایستیم.

 

17هزار و 160 شهید ترور توسط بنیاد هابیلیان شناسایی شده‌ است

هاشمی‌نژاد اظهار کرد: متأسفانه موضوع تروریسم در کشور ما و همچنین در کشورهای منطقه وجود دارد که موجب شده این کشورها دچار تروریسم منطقه‌ای شوند، ولی به‌لطف ساختار نظام ولایی ایران و حرکت‌های مردمی امروز کشور ما از اقتدار خوبی برخوردار است اما باید دانست که موضوع تروریسم از این کشور دست بردار نیست و دشمن هرازگاهی این موضوع را در نقاط مختلف کشور نشان می‌دهد.

 

دبیرکل بنیاد هابیلیان با بیان اینکه این بنیاد در راه شناسایی شهدای ترور از ابتدای انقلاب تاکنون قدم‌های مطلوبی برداشته است، گفت: 17هزار و 160 شهید ترور از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا شهادت شهید احمدی روشن شناسایی شده‌اند، در این راه روزشمار شهدای ترور را تهیه کرده‌ایم که بالغ بر 5هزار شهید در این روز شمار جای گرفته‌اند که به‌لطف خدا امیدوار هستیم این روزشمار هرچه زودتر گسترش پیدا کند و آماده ارائه شود.

 

دبیرکل بنیاد هابیلیان تصریح کرد: آمار شهدای ترور در عرض یک سال فعالیت در سال 85 به 16هزار و 400 شهید رسید که این آمار تا یک سال پیش به 17هزار و 160 شهید به‌روز شده است.

 

هاشمی‌نژاد افزود: آمار این بنیاد یکی از منابع آماری تخصصی کشورهای منطقه از جمله عراق و یا خبرگزاری‌ها و روزنامه‌های داخل کشور است. به‌طور قطع تشکل هابیلیان در مسئله تروریسم یک تشکل تخصصی است.

 

وی در راستای فعالیت‌های این بنیاد از برگزاری کنگره‌های مختلفی خبر داد و تأکید کرد: اولین بار کنگره بین‌المللی شهدای ترور و بررسی ابعاد ترور سال گذشته در تهران برگزار شد که البته این مسئله جای تأسف دارد که بعد از 33 سال و با وجود اقدامات دشمن ما این کنگره را این‌قدر دیر برگزار کردیم، ولی به‌لطف خدا نگاه خوبی در سایه این قبیل از فعالیت‌ها در سال اخیر به مسئله تروریسم در کشور حاکم شده است، آن کنگره بازخوردها و بازتاب‌های زیادی را در کشور و در جهان به خود اختصاص داد.

 

هاشمی‌نژاد افزود: کنگره دوم شهدای ترور نیز در تاریخ 8 شهریور ماه سال آینده در تهران با حضور برخی از کشورهای منطقه و سایر کشورهای جهان برگزار می‌شود که تا آن تاریخ و به‌طور کل ما در راه مبارزه با تروریسم نیازمند کمک همه دست‌اندرکاران و مسئولین هستیم تا بتوانیم با کمک آنها این کنگره را با موفقیت پشت سر بگذاریم.

 

17هزار شهید ترور جایی میان گزارشات احمد شهید نداشته است

دبیرکل بنیاد هابیلیان خاطرنشان کرد: با مشاهده گزارشات احمد شهید درمی‌یابیم که این گزارشات تا چه‌حد به موضوعات سخیفی اشاره می‌کند و این 17هزار شهید ترور هیچ‌جایی میان گزارشات وی ندارد،  البته بند 34 گزارش اول او تنها گزارشی بود که به‌دلیل وجود اسناد مختلفی که خود غربی‌ها و سازمان‌های جهانی ارائه کرده بودند مجبور به اشاره در آن گزارش شد. البته نباید فراموش کرد که آمار 17هزار شهید ترور با تلاش‌های این بنیاد و سایر دستگاه‌های مؤثر به ثبت سازمان ملل رسیده‌ است.

 

وی تصریح کرد: از دولت محترم درخواست داریم در زمینه‌های حقوقی این بنیاد که همچنان خلأهایی حس می‌شود ما را یاری دهند، البته خوشبختانه مجلس شورای اسلامی با تشکیل کمیسیون قربانیان ترور که کار خود را از ابتدای مهر امسال آغاز می‌کند نقش خوبی را در کمک به این بنیاد ایفا کرده است و ما امیدوار هستیم که بخش‌های دیگر قوای کشور نیز به ما یاری برسانند.

 

هاشمی‌نژاد گفت: این بنیاد توانسته است با برگزاری نمایشگاه‌ها و کنگره‌ها و دیدارهای مختلف با سران کشورها راه خوبی را در اشاعه فرهنگ مبارزه با تروریسم در جهان باز کند، دیدار با بیش از 200 تن از رؤسای دستگاه‌های کشورها در این سال‌ها جزو برنامه‌های این بنیاد بوده است، ما توانسته‌ایم تمام  دانشگاه‌ها، تجمعات، سمینارها و سایر مناطق فرهنگی را پوشش دهیم و تحولی را در عرصه مبارزه با تروریسم شکل دهیم که در بعضی مواقع مانند فتنه 88 توانستیم این موج را به‌شکل گسترده‌تری رواج دهیم.

 

وی افزود: امیدوار هستیم کنار بسیاری از فعالیت‌ها و تولیدات این بنیاد که شامل نرم‌افزار، کتاب و نمایشگاه‌ها می‌شود توزیع به‌صورت وسیعی صورت گیرد و در داخل و خارج نیز موج مبارزه با تروریسم گسترش یابد و باید یادآور شد که امروز زمینه خوبی برای دولت‌مردان ایجاد شده است تا این مرکز تخصصی را یاری دهند.

 

دبیرکل بنیاد هابیلیان اظهار کرد: باید دانست که کشور ما به‌ناحق قریب به 50 مرتبه در موضوع حقوق بشر محکوم شده است، البته دولت‌مردان به‌دلیل گرفتاری و مشغله زیاد نتوانستند در این مسئله ورود آن‌چنانی پیدا کنند.

 

کشور عراق در منطقه یکی از همراهان ایران در مبارزه با تروریسم است

هاشمی‌نژاد با اشاره به اینکه بنیاد هابیلیان به‌دنبال اشاعه فرهنگ مبارزه با تروریسم در کشور و منطقه است خاطرنشان کرد: ایجاد فضای مبارزه با جنگ روانی دشمن در داخل و خارج کشور و بازتاب آنچه را در دستور کار خود قرار می‌دهیم باید در کار خود مشاهده کنیم، در راستای فعالیت‌های این بنیاد دیدار با بیش از 350 شخصیت خارجی و حدود 200 ملاقات و برگزاری کنگره با گروه‌های عراقی داشته‌ایم که این فعالیت‌ها در روند روشنگری این نهاد قرار می‌گیرد، باید یادآور شد که ما آمادگی داریم تا در مباحث حقوقی ورود پیدا کنیم.

 

وی بیان کرد: باید نسل جدید را از خطرات تروریسم و آشنایی با حقوق بشر آشنا کرد، چرا که این مبحث هنوز میان نسل جوان خلأ دارد، البته ما تنها می‌توانیم با برگزاری نمایشگاه و گاه شرکت در مباحث اجتماعی در این راه جوانان را آگاه کنیم، چراکه باید دانست که امروز دشمن درصدد تخریب فضای فرهنگی کشور است.

 

هاشمی‌نژاد تأکید کرد: بنده بارها با تمام سطوح رؤسای عراق دیدار داشته‌ام، و اخیراً نیز با رییس قوه قضاییه عراق دیدار کرده‌ام و وی شکل اجرایی جدیدی از مبارزه با گروهک منافقین را ارائه داد تا ما هم در راه مبارزه با این گروهک با کشور عراق همراه شویم و جا دارد از همین تریبون از دولت‌مردان عراق تشکر کنیم که با ما در این مبارزه همراه شدند.

 

وی افزود: آسیب‌هایی که حضور منافقین به عراق زده بسیار بالا بوده است به‌شکلی که اگر ما قریب به 12هزار شهید ترور توسط سازمان منافقین داشته‌ایم ولی عراق می‌توان گفت که قریب  25هزار شهید در این مبارزه داده است. به‌قدری که صدام به منافقین اعتقاد داشت به استخبارات خود اعتقاد نداشت، به همین دلیل او به آنها فرصت رشد داد تا آنها این تعداد جنایات را در عراق رقم بزنند، و لذا در سال 1991 در قضیه شعبانیه آن جنایات فجیع را رقم زدند. البته در کشور عراق و در همسایگی با ایران پژاک معضل دیگری بود که با وجود قدرتی به‌نام سپاه پاسداران رشد این گروه‌ها تا حدی ریشه‌کن شد.

 

دبیرکل بنیاد هابیلیان خاطرنشان کرد: باید دانست که غرب با نگاهی دوگانه و به‌شکلی علنی بحث گروهک‌های تروریستی را در ایران مطرح می‌کنند.

 

هاشمی‌نژاد بیان کرد: در راستای فعالیت‌های بنیاد هابیلیان می‌توان به دیدار با مقامات عراقی، شرکت در 3 اجلاس حقوق بشر در سازمان ملل، دو جلسه دیدار و گفت‌وگو با گزارشگر ویژه سازمان ملل در رابطه با ایران، نشست و گفت‌وگو با مراکز حقوقی متخلف و رسانه‌ها در کشور انگلستان و همچنین بیش از 250 دیدار و گفت‌وگوی دیگر اشاره کرد.

 

وی در رابطه با سفر روحانی به آمریکا و اینکه آیا این بنیاد درخواست کرده کنار این سفر رئیس جمهور را همراهی می‌کند تا فرهنگ مبارزه با تروریسم را اشاعه دهد، اظهار کرد: بسیار مسرور می‌شدیم که اگر در این سفر همراه رییس جمهور محترم می‌بودیم و فعالیت‌های خود را اشاعه می‌دادیم ولی این عمل میسر نشد، به همین دلیل ما درخواستمان از دولت محترم این است که در هرجا و هرزمان که مشکل و معضلی وجود نداشت راه را برای حضور ما نیز فراهم کنند تا ما نیز بتوانیم فعالیت‌های بنیاد هابیلیان را به جهانیان عرضه کنیم.

 

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون