تاریخ خبر: کد خبر: 142

محاکمه مهدی هاشمی تا پایان خرداد ماه آغاز می شود

حجت الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران گفت: آقای محسنی اژه‌ای در این باره پشت تریبون توضیحی نداد اما بعد از جلسه، مسئولان قضایی حاضر در مجلس گفتند که محاکمه مهدی هاشمی تا پایان خرداد ماه آغاز می شود.

محاکمه مهدی هاشمی تا پایان خرداد ماه آغاز می شود

به گزارش قاصدنیوز حجت الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در گفت‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به محتوای برگه‌ای که در روز حضور محسنی اژه‌ای در مجلس روبروی وی قرار داده بود گفت: روزی که آقای محسنی اژه‌ای به مجلس آمده بود در برگه‌ای برای ایشان نوشتم که مهمترین پرونده فساد در کشور ما پرونده مهدی هاشمی است. وقت رسیدگی به این پرونده چه زمانی می رسد؟

وی افزود: آقای محسنی اژه‌ای در این باره پشت تریبون توضیحی نداد اما بعد از جلسه، مسئولان قضایی حاضر در مجلس گفتند که محاکمه مهدی هاشمی تا پایان خرداد ماه آغاز می شود.

این عضو کمیسیون اصل نود گفت: پرونده مهدی هاشمی که ١٣ عنوان اتهامی مهم دارد، یکی از مهمترین شاخص های مردم برای قضاوت درباره عملکرد دستگاه قضایی است. اعدام مه آفرید خسروی کار بزرگی بود ولی بزرگتر از آن محاکمه فردی است که باندهای ریشه دوانده پشت سر او هستند.

مدیر مسئول ٩ دی گفت: رسانه ها از پرداختن به پرونده‌های نفتی مهدی هاشمی منع شده‌اند اما ورود دستگاه قضایی به این پرونده سبب شفاف شدن فضا خواهد شد.

رسایی در خصوص فشارهای وارده در خصوص به تاخیر افتادن رسیدگی به پرونده مهدی هاشمی گفت: اگر روال رسیدگی به این پرونده طبیعی و بدون فشار بود که تا به حال پایان یافته بود اما برخی افراد محاکمه مهدی هاشمی را محاکمه خودشان می دانند برای همین هرطور شده می خواهند جلوی آن را بگیرند اما دستگاه قضایی باید بداند که مردم برای اجرای عدالت حامی او هستند.

نماینده مردم تهران تصریح کرد: محاکمه مهدی هاشمی که پرونده قطور اقتصادی، سیاسی و امنیتی دارد به اندازه اعدام ده‌ها مه آفرید خسروی، موجب اعتماد مردم به نظام اسلامی و تقویت بنیان های نظام می شود.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون