تاریخ خبر: کد خبر: 1196

مسابقه ای که محسن رضایی را پس از 15ماه به موضع گیری واداشت

ستاد برگزاری مسابقه « راز قطعنامه» ضمن اعلام تمدید مهلت شرکت در مسابقه تا 20مرداد، خبر از پیگیری برگزاری مناظره ای درمشهد بین کامران غضنفری و محسن رضایی در جهت روشن شدن ابعاد قطعنامه 598 داد.

مسابقه ای که محسن رضایی را پس از 15ماه به موضع گیری واداشت

به گزارش قاصدنیوز، پس از اعلام فراخوان ملی برگزاری مسابقه بزرگ کتابخوانی از محتوای کتاب «راز قطعنامه» محسن رضایی همزمان با سالگرد پذیرش قطعنامه 598 در بخشی از نامه ای که برای روزنامه جوان ارسال کرده بود، سکوت معنادار خود را شکست و بدون ذکر نام این کتاب نوشت:«اینجانب که افتخار 16سال فرماندهی سپاه در زمان امام راحل و رهبر معظم انقلاب را داشته ام، پس از کناره گیری از فرماندهی سپاه، بارها و بارها شاهد توهین ها، دروغ ها و تحریف های دفاع مقدس بوده ام ولی به دلیل آنکه موضوع جنگ شخصی و سیاسی نشود، سکوت را بر دفاع از خود و دفاع مقدس، ترجیح داده ام، لکن اخیراً که در رابطه با تحریفات دفاع مقدس در یک کتاب، نامه ای به محضر رهبر معظم انقلاب نوشتم، ایشان فرمودند: خود شما که در جنگ فرمانده بودید چرا جواب نمی دهید ؟ من این کتاب را خواندم و در حاشیه آن نوشتم: این خلاف است .»

 

بلافاصله پس از انتشار این نامه، برخی رسانه ها کتاب مورد بحث را کتاب راز قطعنامه عنوان کردند. پس از آن کامران غضنفری نویسنده کتاب راز قطعنامه، با انتشار یادداشتی خطاب به محسن رضایی در وبسایت شخصی خود، ضمن اشاره به عدم انتشار پاسخی مستدل نسبت به مطالب این کتاب توسط محسن رضایی طی 15 ماه پس از انتشار کتاب راز قطعنامه،  از رضایی خواست تا بصورت دقیق نقد خود را بر محتوای کتاب مذکور با ذکر صفحات آن مطرح کند. کامران غضنفری نویسنده این کتاب با اشاره به این ادعای رضایی در نامه خود از وی خواسته است که «به صراحت بفرمائید سؤال جنابعالی از رهبر معظم انقلاب دقیقاً چه بوده و پاسخ ایشان به سؤال جنابعالی دقیقاً چه بوده است ؟ گرچه بنده سایت اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری را نگاه کردم و خبری در تأیید مطالب جنابعالی در آن مشاهده نکردم »

نویسنده کتاب راز قطعنامه در ادامه نیز از رضایی خواسته است درباره مقاله ای که در نقد عملکرد وی پیرامون اسارت حاج احمد متوسلیان بتازگی منتشر شده بود اظهار نظر کند و در پایان برای مناظره با رضایی درباره پایان جنگ اعلام آمادگی کرده است.

آنچه در ادامه می‎خوانید متن کامل پاسخ کامران غضنفری به محسن رضایی است.

بسمه تعالی
 
جناب آقای محسن رضایی ، دبیر محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام
 
با سلام
احتراماً در چند روز گذشته ، برخی سایت های خبری با اشاره به نامه ای از سوی شما ، بخشی از آن را چنین نقل کرده اند :
 
« اینجانب که افتخار 16 سال فرماندهی سپاه در زمان امام راحل و رهبر معظم انقلاب را داشته ام ، پس از کناره گیری از فرماندهی سپاه ، بارها و بارها شاهد توهین ها ، دروغ ها و تحریف های دفاع مقدس بوده ام ولی به دلیل آنکه موضوع جنگ شخصی و سیاسی نشود ، سکوت را بر دفاع از خود و دفاع مقدس ، ترجیح داده ام ، لکن اخیراً که در رابطه با تحریفات دفاع مقدس در یک کتاب ، نامه ای به محضر رهبر معظم انقلاب نوشتم ، ایشان فرمودند: خود شما که در جنگ فرمانده بودید چرا جواب نمی دهید ؟ من این کتاب را خواندم و در حاشیه آن نوشتم : این خلاف است . »
 
البته در خبرهای نقل شده از جنابعالی ، شما اسمی از کتاب مذکور نبرده اید ، اما این سایت ها نام کتاب مذکور را “راز قطعنامه” نوشته اند و اینگونه از قول جنابعالی القاء کرده اند که رهبر معظم انقلاب کتاب راز قطعنامه را خلاف خوانده اند. لذا خواهشمند است که به صراحت بفرمائید سؤال جنابعالی از رهبر معظم انقلاب دقیقاً چه بوده و پاسخ ایشان به سؤال جنابعالی دقیقاً چه بوده است ؟ گرچه بنده سایت اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری را نگاه کردم و خبری در تأیید مطالب جنابعالی در آن مشاهده نکردم .

کتاب راز قطعنامه نوشته اینجانب که یک کار پژوهشی و مستند بوده ـ جمع آوری مطالب آن حدود چهار سال طول کشیده است. در اریبهشت سال 92 توسط مؤسسه کیهان به چاپ رسید و تا کنون بیش از 15 ماه از انتشار آن می گذرد و 14 چاپ آن به بازار عرضه شده است . با این وجود هنوز هیچ پاسخی از سوی جنابعالی نسبت به محتوای کتاب دریافت نکرده ام .

متشکر خواهم شد چنانچه جنابعالی نسبت به هر یک از موضوعات مطرح شده در کتاب ایراد و اشکالی دارید ، با ذکر صفحه مربوط به آن ، پاسخ خود را با ذکر دلایل و مستندات آن بیان فرمایید تا نسبت به اصلاح موارد مذکور اقدام شود .

ضمناً در تیر ماه نیز مقاله ای از اینجانب در مورد ماجرای اسارت 32 ساله سردار دلیر اسلام ، حاج احمد متوسلیان  ، در هفته نامه 9 دی به چاپ رسید که طی آن نیز عملکرد جنابعالی و برخی افراد دیگر در این قضیه مورد بررسی قرار گرفته است . ممنون خواهم شد که چنانچه پاسخ و یا توضیحی نسبت به مقاله مذکور نیز دارید ، بفرمایید .

در پایان ، آمادگی خود را جهت شرکت در هر گونه مناظره ای با حضور حضرتعالی پیرامون مسائل مربوط به پایان جنگ و پذیرش قطعنامه ـ که فقط بخشی از مستندات آن را در کتاب راز قطعنامه ارائه کرده ام، اعلام می‌نمایم تا مشخص شود که چه کسی درست می گوید و چه کسانی قصد دارند تا با تحریف مطالب ، حقایق را از مردم پنهان نگاه دارند .
 
ستاد برگزاری مسابقه کتابخوانی « راز قطعنامه» ضمن اعلام این خبر که مهلت شرکت در مسابقه تا بیستم مرداد ماه تمدید شده است، خبر از پیگیری برگزاری مناظره ای بین کامران غضنفری و محسن رضایی در جهت روشن شدن ابعاد قطعنامه 598 داد.
 
قابل ذکر است  اعتراض برخی از مسئولان دخیل در پذیرش قطعنامه از یک سو، استقبال مردم از سویی دیگر و سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب پیرامون اینکه «عده ­ای در راستای تئوریزه کردن سازش، به نظام تهمت خشونت طلبی می ­زنند» بهانه ای شد تا جمعی از تشکل های فرهنگی مردمی خراسان رضوی با مشارکت موسسه کیهان اقدام به برگزاری مسابقه کتابخوانی از محتوای این کتاب نمایند.
 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون