تاریخ خبر: کد خبر: 114

درخواست ملاقات کاردار انگلیس با صادق زیباکلام

مطابق تصویر نامه مدیرکل غرب اروپای وزارت امورخارجه به معاون بین الملل دانشگاه تهران که در فضای مجازی منتشر شده است، قرار است این دیدار در تاریخ هفتم خرداد ماه 1393 برگزار شود.

درخواست ملاقات کاردار انگلیس با صادق زیباکلام

به گزارش قاصدنیوز،  کاردار بریتانیا که در راس هیئتی به منظور دیدار و گفتگو با برخی از مقامات و صاحب نظرات کشور در طی چندروز آینده به تهران سفر کند، از صادق زیباکلام استاد دانشکده حقوق و علوم سیاسی تقاضای ملاقات نموده است.

 

مطابق تصویر نامه مدیرکل غرب اروپای وزارت امورخارجه به معاون بین الملل دانشگاه تهران که در فضای مجازی منتشر شده است، قرار است این دیدار در تاریخ هفتم خرداد ماه 1393 برگزار شود.

 

 

نامه وزارت امور خارجه برای دیدار کاردار انگلیس با زیباکلام

 

در متن این نامه با شماره 2672249/571 به تاریخ 30 اردیبهشت 1393 آمده است:

جناب آقای موسوی

معاون محترم امور بین الملل دانشگاه تهران

موضوع: درخواست ملاقات با آقای دکتر زیباکلام

باسلام

احتراما به اطلاع می رساند، آقای آجای شارما کاردار ترددی بریتانیا در تهران در راس هیاتی بمنظور دیدار با برخی از مقامات و صاحبنظران کشورمان در تاریخ 7خردادماه1392 به تهران عزیمت خواهد نمود. نامبرده درخواست نموده در روز فوق با آقای صادق زیباکلام استاد دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران دیدار نماید. موجب امتنان خواهد بود چنانکه نسبت به تنظیم دیدار مزبور اقدام  این اداره کل را از نتیجه این امر مطلع نمایند.

ابوالقاسم دلفی 

مدیر کل غرب اروپا

 

این ملاقات در حالی صورت می پذیرد که صادق زیباکلام با نظرات شاذ و ساختارشکنانه خود در مورد اسرائیل ، آمریکا و انگلیس و... همواره مورد توجه رسانه های بیگانه قرار داشته است.

 

روزنامه کیهان در واکنش به اظهارات صادق زیباکلام در خصوص حوادث اعتراضی در شهرهای انگلیس در سال 1390 نوشته بود:

زیباکلام در  روز چهارشنبه -19/5/90- در سرمقاله شرق مي كوشد تا حوادث اعتراضی مردم انگليس را عادي جلوه دهد و در مقام كسي كه گويا از اطلاعاتي پشت پرده خبر دارد مي نويسد: «ظرف روزهاي آينده امواج اغتشاشات و ناآرامي ها فروكش خواهد كرد، تعدادي از بازداشتي ها آزاد خواهند شد و برخي ديگر به اتهام برهم زدن نظم، محاكمه و جريمه نقدي مي شوند. دولت انگلستان يك كميته حقيقت ياب مستقل را مأمور بررسي كل ماجرا خواهد كرد و دولت و جامعه درس هاي لازم از آن حوادث خواهد گرفت.»

وي همچنين ديروز [روز شنبه] در سرمقاله روزگار، روايت مسئولان ايران را روايتي برمي شمرد كه با واقعيت فاصله داشته و مزاح گونه است و مي نويسد: «چگونه ممكن است مسئولي در ايران باور كرده باشد حكومت انگلستان دارد مردمش را سركوب مي كند و خواهان توقف سركوب شده و به رهبران حكومت در انگلستان توصيه كند سعي كنيد با مردم تان گفت وگو كنيد؟»!!

صادق زيبا كلام كه گويا قصد كرده نه «صادق» باشد و نه «كلام زيبا» بگويد مدعي مي شود: «في الواقع فاصله يا شكاف ميان واقعيت و درك مسئولان ما از واقعيت آنقدر زياد است كه انسان نمي داند در قبال روايت و واكنش مسئولان ما از حوادث انگلستان بايدگريست يا خنديد؟»

زيباكلام در بيان به اصطلاح دليل براي ادعاهاي واهي اش همچون يك گزارشگر مي نويسد: «در چهار، پنج شبي كه ناآرامي ها لندن، بيرمنگام، منچستر، ليورپول و ساير شهرهاي بزرگ انگلستان را به لرزه درآورد پليس انگلستان حتي يك گلوله پلاستيكي هوايي هم شليك نكرد.»[!]

وي حتي بدون آنكه منبع گفته هايش را ذكر كند ادامه مي دهد: «نه يك گلوله پلاستيكي، نه يك گاز اشك آور، نه يك شوكر، نه يك باتوم برقي، نه يك ضربه غيربرقي از ناحيه پليس انگلستان به تظاهرات كنندگان و اغتشاشگران وارد نشد.»

افاضات- بخوانيد اضافات- آقاي زيباكلام در سر و دست شكستن براي دولت انگليس در حالي است كه اتفاقا بنابر گزارش منابع خبري و رسانه اي غربي، آقاي زيباكلام با واقعيت فاصله اي معنادار دارند. روزنامه تايمز گزارش داد بازداشتگاه هاي لندن مملو از مردم معترض- و نه اغتشاشگر- است.

گزارش خبرگزاري آلمان نيز بيانگر آن است كه پليس انگليس اعلام كرد كه جواني 26 ساله پس از آنكه با گلوله پليس مجروح شد به بيمارستان منتقل و در آنجا جان سپرد. كشته شدن اين جوان با ضرب «گلوله» همان روزي است كه آقاي زيباكلام براي شرق در حال سرمقاله نوشتن بوده است.

آقاي زيباكلام نه خبر استقرار 16هزار پليس به دستور مستقيم ديويد كامرون را ديده اند- يا نخواسته اند كه ببينند- و نه مصاحبه «كامرون» را كه گفته بود: 16هزار پليس در خيابان هاي لندن تا پايان هفته باقي مي مانند. تا اين لحظه تعداد كشته ها به 6 نفر رسيده و حتي منابع خبري انگليسي نيز اعلام كرده اند. اكنون بايد پرسيد به حال زيباكلام بايد گريست يا خنديد؟

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون