تاریخ خبر: کد خبر: 979

895 مسجد در مشهد وجود دارد

مسئول امور اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان رضوی گفت: یک هزار و 350 امام جماعت در سطح شهر مشهد برای اقامه نماز حضور دارند که این تعداد در 895 مسجد فعالیت می‌کنند

به گزارش قاصدنیوز، سیدعلی امیرفخری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد در حاشیه برگزاری نهمین نمایشگاه قرآن و عترت در ارتباط با فعالیت‌های مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان رضوی، اظهار کرد: مسائل مرتبط به حوزه مسجد در کل کشور زیر نظر ولی فقیه بوده و در شهرستان‌ها این نظارت به نمایندگی ولی فقیه در آن شهرستان محول شده است.

 

وی به فعالیت مرکز رسیدگی به امور مساجد اشاره کرد و افزود: فعالیت‌های داخل مساجد صرفا کارهای فرهنگی و نرم‌افزاری است و مباحث سخت‌افزاری را شامل نمی‌شود.

 

مسئول امور اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان رضوی با بیان اینکه کار این مرکز صرفا کار فرهنگی است، تصریح کرد: فعالیت‌های مرکز رسیدگی به امور مساجد مربوط به سه بخش ائمه جماعات، آموزش و پژوهش و بخش امور اجتماعی و جذب مشارکت‌های مردمی است.

 

امیرفخری در ارتباط با بخش ائمه جماعات، عنوان کرد: این بخش کار جذب، گزینش و استعلام‌گیری ائمه جماعات را انجام می‌دهد.یک هزار و 350 امام جماعت در سطح شهر مشهد برای اقامه نماز حضور دارند که این تعداد در 895 مسجد فعالیت می‌کنند.

 

مسئول امور اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان رضوی به فعالیت‌های بخش آموزش و پژوهش اشاره کرد و افزود: در این قسمت کل خوراک علمی پژوهشی مساجد تقویت می‌شود و این قسمت مسئول برگزاری کلاس‌های آموزشی است که 90 درصد کارش مربوط به ائمه جماعات است.

 

امیرفخری در ارتباط با بحث امور اجتماعی و جذب مشارکت‌های مردمی، اظهار کرد: این بخش کار ارتباط‌گیری با تمام ادارات را برعهده دارد و همچنین بحث خیران مسجدساز نیز به این قسمت مربوط می‌شود.

 

وی به کارهای فرهنگی و خواندن قرآن در کنار مساجد از سوی شهرداری اشاره کرد و افزود: کار فرهنگی در بوستان‌‌ها خیرات و برکات زیادی به همراه دارد و زمانی که این جلسات برگزار می‌شود، فضای معنوی پارک مانع از انجام جرم و بزه اجتماعی می‌شود اما این کار فرهنگی نباید به گونه‌ای باشد که مساجد خالی شوند چرا که در صورت خالی شدن مساجد ضربه به جامعه وارد می‌شود.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون