تاریخ خبر: کد خبر: 880

کوچ اجباری مردم مشهد با اجرای پروژه‌های میدان شهدا و آبکوه

رئیس کمیسیون خدمات شهری و بهداشت شورای شهر مشهد گفت: اجرای پروژه‌های میدان شهدا و آبکوه در مشهد، سبب کوچ اجباری مردم شد و به نوعی بافت فرهنگی و اجتماعی منطقه به هم ریخت.

کوچ اجباری مردم مشهد با اجرای پروژه‌های میدان شهدا و آبکوه

جواد ستاری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد در ارتباط با تملک اراضی توسط شهرداری اظهار کرد: متاسفانه در مشهد کار بدی که انجام شده این است که در پروژه‌هایی مانند آبکوه و ثامن تملک کردیم و مردم آن منطقه را از بافت خارج کردیم و در واقع بافت اجتماعی و فرهنگی را تغییر دادیم.

 

وی با بیان اینکه بسیاری از تملکات با برنامه نبوده، افزود: به عنوان مثال قطعه هزار متری در منطقه ثامن بدون تملک اراضی اطراف آن خریداری شده و در حال حاضر آن قطعه امروز بدون استفاده است و تنها سرمایه شهر و شهرداری هدر رفته است.

 

ستاری تصریح کرد: کار خوبی که در اصفهان رخ داد این بود که میدان امام علی متعلق به دوره سلجوقیان را بر اساس مستندات مجدد بازسازی کردند و حتی یک مغازه را خریداری نکردند و با این کار شهرداری هزینه تملک نداد و دوم اینکه با افتتاح پروژه تمام مغازه داران کار خود را مجدد آغاز کردند.

 

رئیس کمیسیون خدمات شهری و بهداشت شورای شهر مشهد ادامه داد: اما الان ما میدان شهدا را افتتاح کردیم اما مغازه‌ها مشتری ندارند و از طرفی بر اساس گزارشات ما کارگزاران قیمت ارزانتر از مالک خریدند و با قیمت بیشتر به شهرداری فروختند و اگر در فرض این موضوع اشتباه هم باشد، امروز هرکسی ملک خود را فروخته ناراضی است.

 

وی خاطرنشان کرد: با این اقدامات بافت فرهنگی و اجتماعی مناطق را به هم ریختند و مردم را نیز کوچ اجباری دادند و متاسفانه شرایط را نیز برای آنها تسهیل نکردند.

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون