تاریخ خبر: کد خبر: 8365

با هدف عرضه محصولات جبهه فرهنگی انقلاب/

ترنجستان «خلیج فارس» در مشهد آغاز به کار کرد+عکس

این نمایشگاه محصولات فرهنگی در کنار فروشگاه دائمی عرضه نوشت افزارهای ایرانی-اسلامی «خلیج فارس» دایر است.

ترنجستان «خلیج فارس» در مشهد آغاز به کار کرد+عکس

به گزارش«قاصدنیوز»، سید حامد فیروزی، مدیر مجموعه «ترنجستان» و مجموعه نوشت افزار ایرانی-اسلامی «خلیج فارس» مشهد به حلقه وصل گفت: ترنجستان «خلیج فارس» از ابتدای ماه مبارک رمضان در مقابل پارک ملت مشهد درب غربی افتتاح شده و آغاز به کار کرده است.

 

وی ادامه داد: در واقع این نمایشگاه محصولات فرهنگی در کنار فروشگاه دائمی عرضه نوشت افزارهای ایرانی-اسلامی «خلیج فارس» دایر است.

 

فیروزی در خصوص آغاز فعالیت در زمینه نوشت افزار ایرانی- اسلامی تصریح کرد: گروه ما یک‌ گروه تولیدکننده در حوزه نوشت‌افزار اسلامی ایرانی است که به صورت خودجوش  با عنوان «خلیج فارس» کار خود را در مشهد آغاز کرده‌ است.

 

وی افزود: ما دو سال پیش در نمایشگاه ایران‌نوشت حضور داشتیم و جنبه‌های کار را بررسی کردیم و سپس به این نتیجه رسیدیم که وارد حوزه تولید نوشت‌افزار اسلامی ایرانی شویم. کار خود را در این زمینه آغاز کردیم و با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی که در آن برای انجام این امور، بر ایجاد و تهیه یک پیوست فرهنگی تأکید شده بود، ابتدا به سراغ انیمیشن‌هایی رفتیم که در مشهد توسط گروه فاطمة‌الزهرا(س) تولید شده بود.

 

مدیر مجموعه نوشت‌افزارهای ایرانی- اسلامی «خلیج فارس» اضافه کرد: این انیمیشن‌ها در موضوعات خلیج فارس 1 و 2 و نبرد راشل کوری طراحی شده بودند، ما نیز دفاتر مشق خودمان را نیز بر اساس طرح‌ها و شخصیت‌های این انیمیشن‌ها طراحی کردیم و در نمایشگاه‌ها اقلام نوشت‌افزار را به همراه انیمیشن طراحی شده، عرضه کرده‌ایم تا بچه‌ها در کنار داشتن دفاتر مشق، با شخصیت‌های انیمیشن نیز بیشتر آشنا شوند.

 

فیروزی خاطرنشان کرد: به هر صورت نمایشگاه دائمی نوشت افزار ایرانی –اسلامی را در پارک ملت مشهد دایر کردیم و امسال نیز تصمیم به راه اندازی ترنجستان خلیج فارس گرفتیم و موفق شدیم در شروع ماه مبارک رمضان آن را افتتاح نماییم.

 

وی ادامه داد: ترنجستان «خلیج فارس» نیز با رویکردی همانند ترنجستان‌هایی که در سراسر کشور وجود دارد فعالیت خود را شروع کرده است البته به دلیل موقعیت مکانی که محل ترنجستان «خلیج فارس» در مشهد دارد از جهت رفت و آمد گردشگران و زائرین و همچنین نزدیکی به دانشگاه، مترو و پایانه اتوبوس‌رانی می‌تواند رویکرد بهتری را دنبال کند.

 

مدیر ترنجستان «خلیج فارس» مشهد افزود: به طور کلی رویکرد و هدف ما توسعه و اشاعه فرهنگ ایرانی- اسلامی که به دلیل شرایطی که ذکر شد تلاش می کنیم به آن دست یابیم.

 

فیروزی تصریح کرد: پیش از این ما عرضه نوشت‌افزارهای ایرانی-اسلامی را در کنار ملزومات تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان بر دوش داشتیم و همچنان هم از رویکردهای اصلی این مجموعه است اما به دلیل آنکه فعالیت در این زمینه فصلی است و در مدت زمانی از سال مخاطب این نوع محصولات کاهش پیدا می کند تصمیم به عرضه محصولات فرهنگی نیز گرفته شد و ترنجستان خلیج فارس راه اندازی گردید.

 

وی ضمن اشاره به محصولات عرضه شده در این ترنجستان ادامه داد: کیف، صنایع هنری، سوغات فرهنگی، کتاب و محصولات دیگر  به دلیل موقعیت خاص گردشگری که این مکان دارد و از محل های پر رفت و آمد مشهد محسوب می شود در حال حاضر در متراژ 100 متر این نمایشگاه و فروشگاه دایر است اما بنا داریم بعدها این متراژ را به دلیل استقبالی که مطمئناً خواهد شد به دو برابر ارتقا دهیم.

 

مدیر مجموعه نوشت‌افزارهای ایرانی-اسلامی خلیج فارس در خصوص همکاری نهادها و مجموعه‌های فرهنگی در راه‌اندازی این فروشگاه اضافه کرد: همانطور که اشاره کردم این مکان موقعیت اقتصادی و اجتماعی بسیار مناسبی را داراست به همین خاطر مدیریت شهری مشهد مقدس بر آن شدند که این فضا موجود تبدیل به یک مکان فرهنگی شود در زمینه کتاب و محصولات فرهنگی بنابراین با راه‌اندازی ترنجستان و نمایشگاه نوشت افزار موافقت صورت گرفت و برای شروع کار مجمع نوشت افزار ایرانی اسلامی جهت تأمین اجناس و محصولات با ما همکاری داشتند و محصولات خودمان هم که عرضه می شود.

 

کلمات کلیدی

  • Ermia 0 0

    دوستان این فروشگاه دقیقا کجاست؟؟؟

ارسال نظر

تریبون