تاریخ خبر: کد خبر: 798

مدیریت فرهنگی از موضوعات دارای اهمیت در مدیریت شهر مشهد است

شهردار مشهد گفت: مدیریت فرهنگی برای مدیریت شهری مشهد دارای اهمیت ویژه ای است.

مدیریت فرهنگی از موضوعات دارای اهمیت در مدیریت شهر مشهد است

به گزارش قاصدنیوز به نقل از مهر، صولت مرتضوی شنبه شب در حاشیه بازدید از برنامه‌ سفره‌های همدلی تولید شبکه استانی اظهار کرد: مردم نقش اساسی در مدیریت شهر دارند و اگر قانون را ورق بزنید به نقش منحصر به فرد مردم در انتخاب مدیران شهر خواهید رسید.

 

مرتضوی گفت: دو اصل از قانون اساسی اصل هفتم و اصل 100، شوراها را رکن اساسی می‌داند و چون شوراها برآمده از مردم هستند نقش بی بدیلی برایشان در نظر گرفته شده است.

 

وی همچنین به نقش نظارتی مردم بر منابع و درآمدهای شهرداری تاکید کرد و بیان کرد: شهرداری دستش در جیب مردم است و البته برای شهروندان و شهر هزینه می‌کند.

 

شهردار مشهد گفت: احساس امنیت در شهر مشهد موج می‌زند و نه تنها در حریم قدسی بارگاه رضوی بلکه در جای جای این شهر امنیت و آرامش وجود دارد.

 

وی به ناامنی های موجود در کشورهای همسایه مانند عراق، پاکستان و افغانستان اشاره کرد و از اینکه در کشور ما اوج امنیت و رفاه وجود دارد ابراز خرسندی کرد.

 

مرتضوی در ادامه به اهمیت مقوله زیارت در مشهد اشاره کرد و گفت: فرهنگ سازی و مدیریت فرهنگی از موضوعات دارای اهمیت در مدیریت شهر مشهد است.

 

وی گفت: فرهنگسراهای مختلف در شهر مشهد فعال هستند که از آن جمله فرهنگسرای زیارت  مورد توجه زائران قرار گرفته و در این فرهنگسرا زائران با آداب زیارت آشنا می شوند.

 

شهردار مشهد تاکید کرد: از اهداف دینی ما فرهنگ ماست و اگر شهروندان به قناعت، دستگیری از نیازمندان و امر به معروف و نهی از منکر عادت کنند کشوری ماندگار خواهیم داشت.

 

وی در پایان از شهیدان کشور یاد کرد و گفت: امنیت و آرامش را در کشور و شهر مشهد مدیون خون شهدایی مانند کاوه و شهید شوشتری هستیم.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون