تاریخ خبر: کد خبر: 796

قرائتی: مسائل فرهنگی در اولویت فعالیت‌ واحدهای اقامتی در مشهد قرار گیرد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: فعالیت مدیران و مسئولان حوزه گردشگری و واحدهای اقامتی در مشهد با فعالیت تمامی مدیران در استان‌های دیگر متفاوت است چراکه خراسان رضوی میزبان میلیون‌ها زائری است که برای زیارت امام علی‌بن موسی‌الرضا(ع)، به این استان مشرف می‌شوند.

قرائتی: مسائل فرهنگی در اولویت فعالیت‌ واحدهای اقامتی در مشهد قرار گیرد.

به گزارش قاصدنیوز به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، حجت‌الاسلام و المسلمین محسن قرائتی با بیان این مطلب در جمع تعدادی از مدیران واحدهای اقامتی و مدیران و فعالان حوزه گردشگری در مشهد با تاکید بر انتقال صحیح مفاهیم مرتبط با زیارت به زائران گفت: آنچه که اهمیت دارد زیارت آگاهانه و از روی شناخت است که در این میان توزیع بسته‌های فرهنگی می‌تواند نقش بسیار مهمی در زیارت آگاهانه داشته باشد.

 

وی از زیارت به عنوان یک حرکت بزرگ در زندگی انسان‌ها یاد کرد که تأثیرات بسیار زیادی برای فرد زیارت‌کننده دارد و ادامه داد: زیارت به انسان‌ها جانی دوباره می‌بخشد و روح تازه‌ای در کالبد انسان‌ها جاری می‌کند و آنچه که در این میان مهم به نظر می‌رسد این است که زائر از روی شناخت و با دقت کافی و به صورت آگاهانه به زیارت برود.

 

این معلم اخلاق در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به جایگاه مشهد مقدس در حوزه زیارت و گردشگری مذهبی اضافه کرد: فعالیت مدیران و مسئولان حوزه گردشگری و واحدهای اقامتی در مشهد با فعالیت تمامی مدیران در استان‌های دیگر متفاوت است چراکه خراسان رضوی میزبان میلیون‌ها زائری است که برای زیارت امام علی‌بن موسی‌الرضا(ع)، به این استان مشرف می‌شوند.

 

وی تأکید کرد: واحدهای اقامتی در این استان باید از شرایط ویژه‌ای برخوردار باشند به گونه‌ای که موضوعاتی مانند مسائل فرهنگی باید در اولویت اول فعالیت‌های این واحدها قرار گیرد.

 

وی افزود: حضور زائران در واحدهای اقامتی فرصت غنیمتی است تا زائران با شعائر دینی و آموزه‌های زیارت آشنا شوند و در این راستا حضور یک اسلام‌شناس و کارشناس دینی در اتحادیه‌های مرتبط با واحدهای اقامتی می‌تواند به رفع اشکالات و شبهات زائران کمک کند.

 

حجت‌الاسلام قرائتی در ادامه با بیان اینکه زیارت زمینه‌ساز اصلاح انسان‌ها است، گفت: مدیران و دست‌اندرکاران واحدهای اقامتی باید از این فرصت پیش آمده برای نشر معارف اسلامی استفاده کنند.

 

وی با بیان اینکه ارتباط رو در رو و مستقیم با زائران از تأثیرگذاری بیشتری برخوردار است، ادامه داد: این ارتباط مستقیم می‌تواند تأثیرات بیشتری را به مخاطب داشته باشد و از این فرصت باید به نحو مطلوب استفاده کرد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه جمع‌آوری خاطرات زائران یکی از روش‌های تأثیرگذاری و هدایت همگان به حساب می‌آید، خاطرنشان کرد: این فرصت بسیار ارزشمندی است که در مشهدالرضا(ع) وجود دارد و باید از این فرصت استفاده کرد.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون