تاریخ خبر: کد خبر: 780

اجرای طرح «خانواده پایدار» از سر گرفته می شود

استاندار خراسان رضوی گفت: طرح خانواده پایدار در راستای کاهش طلاق و افزایش و استحکام ازدواج در استان اجرایی می‌شود.

اجرای طرح «خانواده پایدار» از سر گرفته می شود

به گزارش قاصدنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا رشیدیان ظهر امروز در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان که در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: ستاد ساماندهی امور جوانان استان باید از ارتباط میان‌بخشی میان همه دستگاه‌های مربوط برخوردار باشد.

 

وی خطاب به معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان افزود: باید به سهم خراسان رضوی با توجه به نسبت جمعیتی آن که 8 درصد جمعیت کشور را شامل بوده و مشهد به تنهایی دارای 3 میلیون و 700 هزار نفر جمعیت است، توجه شود.

 

رشیدیان ادامه داد: تمامی دستگاه‌های استان در خصوص ساماندهی امور جوانان استان باید در حوزه فعالیت خود از امکانات، بودجه و اختیارات خود استفاده کرده و نیز از ظرفیت‌های اطلاع‌رسانی برای اقشار مختلف جامعه در رابطه با اقدامات خود بهره بگیرند زیرا این جلسات معطوف به جوانان و نوجوانان شهرهای بزرگ نیست و نگاه توسعه به مناطق کمتر توسعه یافته نیز است.

 

وی تأکید کرد: تمامی فرمانداران در شهرستان‌ها باید جلسات مشابه در خصوص امور جوانان را تشکیل داده و سهمیه مناسبی را برای جوانان و نوجوانان و اوقات‌فراغت آنان در روستاهای خویش برنامه‌ریزی کنند.

 

استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه در حوزه دختران و بانوان نیز با توجه به اهمیت این قشر باید مسئله امنیت آنان در فعالیت‌ها و استفاده از امکانات فراهم شود، افزود: به جای کارهای لوکس که تنها آمار و ارقام و نمایش رسانه‌ای دارند، به امور نوجوانان، جوانان و زنان و دختران بپردازید.

 

وی تصریح کرد: به برنامه‌ریزی و غنی‌سازی اوقات‌فراغت جوانان و نوجوانان پرداخته و در خصوص آموزش و مهارت‌های فنی‌ و حرفه‌ای برای آنان به گونه‌ای عمل کنید که منجر به ایجاد انگیزه در آنان شده و جوانان و نوجوانان با فرهنگ کار آشنایی یابند.

 

رشیدیان ادامه داد: در گذشته طرح خانواده پایدار در استان مطرح بود و اکنون با پیگیری درصدد مهیا کردن این طرح در راستای کاهش طلاق و افزایش و استحکام ازدواج در جوانان استان هستیم و از مدیران بانک‌های استان در خصوص وام‌های ازدواج می‌خواهیم تا تسهیلات لازم را برای جوانان فراهم کنند.

 

گفتنی است، در پایان این جلسه از نهادهای معرف جوانان برتر در جشنواره تجلیل از جوانان جهادی استان تقدیر به عمل آمد.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون