تاریخ خبر: کد خبر: 774

تعطیلی کارگروه ملی زیارت، تعطیلی قانون است

نصرا... پژمان‌فر با انتقاد شدید ‌به انحلال کارگروه ملی زیارت، تأکید کرد: تعطیلی این کارگروه، تعطیلی قانون است؛ چرا‌که بر‌اساس ماده ١٢ قانون برنامه پنجم، دولت نسبت به ضرورت توجه به مقوله زیارت تکلیف شده است

تعطیلی کارگروه ملی زیارت، تعطیلی قانون است

به گزارش قاصدنیوز، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعطیلی کارگروه ملی زیارت گفت: قبل از تعطیلی این کارگروه از رسانه‌های مختلف خواستیم که در‌خصوص این کار غیر‌کارشناسی، کاری رسانه ای انجام دهند و برای افکار‌عمومی روشن کنند که این تعطیلی بر خلاف قانون است.


نصرا... پژمان‌فر در دیدار با مدیر‌عامل موسسه فرهنگی شهرآرا که عصر دیروز در محل این موسسه انجام شد، عنوان کرد: مـتأسفانه ‌ نبود انسجام ‌ در پیگیری باعث شد این تلاش رسانه‌ای بعد از مدتی بدون نتیجه بماند، در‌صورتی‌که اگر پیگیرها به صورت مستمر و با هماهنگی بین دستگاه‌های مختلف همچون رسانه‌ها و مجلس شورای اسلامی ادامه پیدا می‌کرد، در خیلی از مسائل عقب‌نشینی صورت نمی گرفت و حقوق کارگروه ملی زیارت استیفا می‌شد.

 

وی اظهار کرد: اگر برنامه پنجم را به هر شکلی می‌توانستیم به آخر برسانیم، در برنامه ششم هم می‌توانستیم موضوع زیارت را مطرح کنیم؛ اما وقتی وسط راه و یک‌سال بعد از برنامه پنجم این قانون حذف می‌شود، به‌طور‌حتم با توجه به آسیب‌های مختلفی همچون اعتباری، فرهنگی و ... در برنامه ششم جایگاهی ندارد.

 

نصرا... پژمان‌فر با انتقاد شدید ‌به انحلال کارگروه ملی زیارت، تأکید کرد: تعطیلی این کارگروه، تعطیلی قانون است؛ چرا‌که بر‌اساس ماده ١٢ قانون برنامه پنجم، دولت نسبت به ضرورت توجه به مقوله زیارت تکلیف شده است، بنابراین باید بگویند که مستند تعطیل کردن این کارگروه چیست، مگر قانون، تعطیل شدنی است.

 

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کارگروه ملی زیارت فرصتی بود تا بتوانیم شهر را در جایگاه واقعی آن ببینیم.

 

وی در‌خصوص امتیازات در نظر گرفته شده در این کارگروه گفت: از جمله امتیازات در نظر گرفته شده در این کارگروه،‌ به غیر از مطرح‌شدن مشهد به‌عنوان‌ منطقه‌ای آزاد، این بود که در پروازهای ورودی بین‌المللی به مشهد، ‌برای مسافران بلافاصله ویزا صادر شود. چرا مسافرانی که از خدمات مختلف و مورد نیاز خود در مشهد استفاده می‌کنند پول ویزای خود را در تهران پرداخت کنند.

 

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: تعطیلی قانون‌کارگروه ملی زیارت نه‌تنها برای مشهد‌الرضا(ع) با ٢٥ میلیون زائر، بلکه برای تمام کشور آسیب‌‌های فراوانی دارد و دولت باید پاسخ‌گوی آن باشد.

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون