تاریخ خبر: کد خبر: 760

جشنواره «جوانه» فرصتی مناسب برای شناسایی طرح‌های جوانان

مشاور شهردار در امور جوانان و رییس گروه مشاوران جوان گفت: جشنواره علمی – پژوهشی جوانه فرصتی مناسب برای شناسایی طرح‌های جوانان در حوزه مدیریت شهری است .

جشنواره «جوانه» فرصتی مناسب برای شناسایی طرح‌های جوانان

به گزارش قاصدنیوز به نقل از مشهدپیام، هادی قاسم‌پور، رئیس گروه مشاوران جوان افزود: جشنواره علمی – پژوهشی جوانه با هدف شناسایی طرح‌های خلاقانه و نوآورانه شهری، شناسایی نخبگان، افزایش مشارکت علمی جوانان و مراکز و نهادهای دانشگاهی، علمی و پژوهشی برگزار می‌گردد .

 

وی از ارایه ۱۲۰ طرح به دبیرخانه جشنواره علمی – پژوهشی جوانه خبر داد و تصریح کرد: با توجه به اتمام مهلت ارسال آثار، ۸۵ طرح در مرحله اولیه پذیرفته شده و دیگر طرح‌ها نیز باید پس از رفع نقص مدارک و مناسب‌سازی، به دبیرخانه جشنواره ارایه شود .

 

قاسم‌ پور با بیان اینکه برخی طرح‌های ارایه شده قابلیت اختراع دارند، اظهار داشت: محورهای ارایه طرح‌های جوانان در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی، فنی و عمران، حمل و نقل و ترافیک، معماری و شهرسازی، خدمات و محیط‌زیست شهری، برنامه‌ریزی و توسعه، مشارکت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری و بخش ویژه می‌باشد .

 

رئیس گروه مشاوران جوان در ادامه بیان داشت: پایتخت فرهنگی جهان اسلام، حاشیه شهر(حاشیه نشینی شهرها و بافت فرسوده)، ازدواج، اشتغال و مسکن جوانان و درآمدهای پایدار شهر و شهرداری از جمله محورهای بخش ویژه این جشنواره می‌باشد .


مشاور شهردار با اشاره به ثبت‌نام ۱۷۱ گروه در جشنواره علمی – پژوهشی جوانه، تصریح کرد: گروه‌ها متشکل از چهار الی پنج جوان می‌باشند که از شهرهای سراسر ایران مانند مشهد، فریمان، کاشمر، تهران، سمنان، بجنورد، شاهرود شرکت نموده‌اند .

 

قاسم‌ پور اذعان داشت: در مراسم اختتامیه جشنواره علمی – پژوهشی جوانه از طرح‌های برگزیده و کاربردی در بخش ویژه و طرح‌های اول تا سوم حوزه‌های هشت‌گانه شهرداری، با ارایه تندیس جشنواره، تقدیرنامه و جوایز نفیس نقدی پایان تابستان سال جاری تقدیر خواهد شد .

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون