تاریخ خبر: کد خبر: 758

وجود 4هزار و 600 جانباز شیمیایی‌ تحت درمان در خراسان رضوی

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: 4 هزار و 600 جانباز شیمیایی‌ خراسان رضوی تحت پوشش بنیاد شهید هستند.

وجود 4هزار و 600 جانباز شیمیایی‌ تحت درمان در خراسان رضوی

به گزارش قاصدنیوز به نقل از مهر، محمدجواد غلام‌پور، ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران در زمینه وضعیت جانبازان شیمیایی خراسان رضوی اظهار کرد: چهار هزار و 600 جانبازان شیمیایی‌ خراسان رضوی به درجه‌های مختلف، شدید، متوسط و خفیف گروه‌بندی شده‌اند و خدمت‌رسانی به این جانبازان بر اساس سطح آسیب‌های وارد شده، اولویت‌بندی شده است.

 

وی از وجود 70 تا 100 نفر جانباز شدید در این استان خبر داد و افزود: این جانبازان به به مراکز درمانی در تهران و یا حتی خارج از کشور اعزام شده و به صورت تقریبی هر سه ماه یک بار جانبازان شدید شیمیایی به تهران برای درمان اعزام می شوند.

 

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی یادآور شد: طی یک سال 6 نفر جانباز به خارج از کشور برای درمان اعزام می‌شوند که هزینه آن با بنیاد شهید و امور ایثارگران است و در مجموع جانبازان شیمیایی متوسط در سطح استان بین 300 تا 500 نفر هستند و اکثر جانبازان متوسط تحت درمان و مراقبت‌های پزشکی قرار دارند.

 

به گفته وی تجهیزات پزشکی تمامی جانبازان گروه شدید شامل کپسول اکسیژن، دستگاه اکسیژن ساز و همراه و دیگر امکانات پزشکی توسط بنیاد شهید تهیه و به شکل امانی در اختیار جانبازان قرار می گیرد.

 

غلام پور با تاکید بر اینکه تأمین دارو و تجهیزات پزشکی جانبازان از وظایف معاونت بهداشت و درمان بنیاد شهید است، اظهار کرد: گاه به دلیل کمیاب بودن و گاه نایاب بودن دارو، وزارت‌خانه‌ها و اداره‌های کل درمانی در کشور با پیگیری های لازم و از طریق بنیاد شهید و امور ایثارگران این داروها در اختیارشان قرار می‌گیرد

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون