تاریخ خبر: کد خبر: 755

طرح «مسجد ما» و «خادمین شهر بهشت» رسما متوقف شد

قرار است اصلاحاتی در طرح خادمین شهر بهشت صورت بگیرد تا موازی‌کاری نشود، افزود: طرح صالحین و حلقه‌های صالحین که از سوی پایگاه‌های بسیج در شهر برگزار می‌‌شود با طرح خادمین شهر بهشت موازی کاری داشت

به گزارش قاصدنیوز، طرح فرهنگی مسجد ما و خادمین شهر بهشت که چندین سال است از سوی شهرداری مشهد اجرا می‌شد، به دلیل موازی‌کاری با سایر طرح‌های فرهنگی و همچنین اعمال اصلاحاتی، متوقف شد.


مدیر دفتر طرح و برنامه‌ریزی سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد در‌این‌باره به خبرنگار شهرآرا گفت: سه طرح فرهنگی دوباره زندگی، مسجد ما و خادمین شهر بهشت چندین سال است که از سوی سازمان در راستای آموزش به شهروندان در حال اجراست که البته تابستان امسال دو طرح خادمین شهر بهشت و مسجد ما متوقف شد، اما طرح دوباره زندگی در سطح مناطق شهر در حال اجراست. ‌


حسینی‌زاده درباره طرح مسجد ما اظهار کرد: بخشی از این طرح با انتقادهایی همراه بود که قرار شد اصلاحاتی در آن صورت بگیرد تا مشکلات سابق را نداشته باشد و طرح جامعی در حوزه مسجد نوشته شود تا تمام اقدامات شهرداری در حوزه مسجد به صورت یکپارچه در قالب این طرح دیده و اجرایی شود.


وی در‌خصوص طرح خادمین شهر بهشت نیز تصریح کرد: نظرات متفاوتی از سوی اعضای شورای اسلامی شهر و هیئت مدیره سازمان درباره این طرح وجود داشت که در‌نهایت به دلیل اینکه اعلام شد این طرح با چند طرح فرهنگی که در شهر در حال اجراست موازی‌کاری دارد، متوقف شد.


این مقام مسئول با اشاره به اینکه قرار است اصلاحاتی در طرح خادمین شهر بهشت صورت بگیرد تا موازی‌کاری نشود، افزود: طرح صالحین و حلقه‌های صالحین که از سوی پایگاه‌های بسیج در شهر برگزار می‌‌شود با طرح خادمین شهر بهشت موازی کاری داشت که در‌نهایت قرار شد با بررسی‌هایی که صورت می‌گیرد در راستای اصلاح طرح و همچنین هماهنگی در این‌خصوص اقدام شود.


حسینی‌زاده، درباره استقبال از این طرح در سال گذشته گفت‌: در شش‌ماه اول سال گذشته بین هزار و ٥٠٠ تا ٢هزار مربی که هرکدام حلقه ٢٠-١٥ نفری را تشکیل داده ‌ و در مجموع حدود ٣٠‌هزار دانش‌آموز را تحت آموزش خود قرار داده بودند، در این طرح شرکت کردند؛ البته در تابستان پارسال به دلیل مشکلاتی در بخش بودجه ٦٠٠‌مربی در طرح حضور داشتند.


وی با بیان اینکه در هر طرح که ‌شش‌ماه طول می‌کشید یک موضوع محوری در کنار سایر اقدامات و آموزش‌های فرهنگی محور قرار می‌گرفت، اضافه کرد: سبک زندگی دینی، احترام به پدر و مادر، همسایه‌داری، کمک به سالمندان و اعزام آنان به حرم مطهر رضوی و... از موضوعات محوری این طرح بود.


حسینی‌زاده خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود طرح خادمین شهر بهشت پس از اصلاحات و حذف موازی‌کاری‌هایی که با سایر ادارات دارد پس از ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد؛ البته هنوز تصمیم‌گیری قطعی در این خصوص نشده است.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون