تاریخ خبر: کد خبر: 6728

بیانیه «کاد» درباره انتخابات نظام مهندسی ساختمان استان

"کاد"، از هیأت مدیره منتخب توقع دارد با وقت گذاری مناسب و آسیب شناسی کارشناسانه مسائل داخلی و خارجی سازمان نظام مهندسی و با بهره مندی از تجارب پیشکسوتان و انگیزه مندی مهندسان جوان زمینه بهبود، توسعه و تحول این "نظام مهندسی" را فراهم سازد.

به گزارش «قاصدنیوز»، کانون دانش آموختگان بسیجی دانشگاه های مشهد با عنوان «کاد» به مناسبت برگزاری انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی بیانیه ای صادر کرد که متن آن بدین شرح است:

 

امروزه جایگاه مهندسی در نظام اجتماعی و اقتصادی جامعه ، شأنی بی بدیل و نقشی بی نظیر دارد و به پشتوانه یک تاریخ تجربه و تخصص مهندسان خواهد توانست ، اعتماد و اعتقاد مردم را سرمایه سرشار یکایک جامعه مهندسی سازد. " سازمان نظام مهندسی ساختمان" عالی ترین رکن مردم نهاد است که می تواند بهترین پیوند مردم و مهندسان را برقرار سازد. از این رو انتخاب "هیأت مدیره کارامد، خدمتگزار و فعال" تکلیفی است که به نمایندگی از مردم به دوش جامعه مهندسین گذاشته شده است تا منتخبین با اعمال سیاستهای صحیح، تصمیمات گزیده و رصد انفعالات حوزه صنعت ساختمان بتوانند حافظ شأن مهندسی در میهن اسلامی گردند. وجود بارگاه مطهر رضوی، استان خراسان رضوی را کانون توجهات ملی و بین المللی قرار داده است و اتحاد و عزم جامعه مهندسان و ارتقای خدمات مهندسی در رشته های هفت گانه بایستی بتواند مسائل مبتلابه این کلانشهر اعم از حاشیه نشینی،بافت فرسوده، ساخت و سازهای غیر مجاز،ترافیک شهری و ... چاره نماید. "کاد" با لحاظ موارد ذیل، از عموم مهندسان دعوت می نماید در انتخابات این دوره نظام مهندسی،مشارکتی فعالانه و آگاهانه ایفا نمایند.

 

1. "کانون دانش آموختگان بسیجی" مشهور به "کاد"، با وجود اعضای متخصص و مؤثر حوزه مهندسی استان در مجموعه های دولتی، شهرداریها و جامعه مشاوران و پیمانکاران و سایر دست اندرکاران حوزه ساخت و ساز یکی از فراگیرترین تشکلهای مستقل صنفی است و سعی داشته است همواره با مشاورت و معاضدت تخصصی به حوزه مدیریت مهندسی استان و جامعه حرفه ای، مأموریت خود را به نحو احسن به انجام برساند. حضور فعالانه در انتخابات این دوره هیأت مدیره نظام مهندسی نیز یکی از مصادیق این رویکرد می باشد.

 

2. کاد سه معیار "کارامدی حرفه ای، ارزش گرایی ، تعامل موثر" را به عنوان ملاک گزینش نامزدها برگزیده است و تلاش نموده است با اخذ مشورت از خبرگان و معتمدین و بررسی سوابق فردی و صنفی نامزدهای گرامی در هریک از گروه های تخصصی، "اصلح" را برگزیند. کاد ضمن احترام به همه نامزدها و ائتلافهای موجود، از اعضاء و هواداران کاد و عموم مهندسان استان دعوت می نماید تا با "حضور و انتخاب آگاهانه خویش"، مسؤولیت این دوره مدیریت نظام مهندسی را با رأی خود، مهندسی نمایند. بی شک هر نقدی به مدیریت سازمان، حق کسانی است که بهترین انتخاب را داشته باشند. کاد، ضمن معرفی نامزدهای اعلام شده، حمایت از منتخبین این لیست و سایر اعضای ارزش مدار و کارامد را تکلیف خود می داند و نیز مراقبت و صیانت از رأی مهندسین را در جهت تحقق اهداف عالیه سازمان برخود فرض می داند و از هر اقدام قانونی و صنفی و اجتماعی برای برخورد با انحراف و انفعال فروگذار نخواهد بود. انتخابات نظام مهندسی باید بستر و بهانه ای برای رشد فکری و فرهنگی جامعه مهندسین باشد. تنها در صورت تحقق این نگاه رشدمحور است که رقابت انتخاباتی رقابتی سالم و در خدمت اصلاح ساختار صنفی ناسالم و ناکارآمد فعلی نظام مهندسی خواهند بود.

 

3. باتوجه به اتفاقات یک ماه گذشته در فرایند تعیین لیستهای نامزدها، لازم می داند به نمایندگی از اعضای مهندسین بسیجی و بخش زیادی از مهندسان و همچنین نامزدهای موجود؛ نقد خود را به فرایندهای سنتی و سنواتی برخی گروه ها و مجموعه های مشهور استان در انتخاب نامزدهای مورد حمایت اعلام نماید. مبنای "مقبولیت" به عنوان شاخص اصلی انتخاب کاندیداهای منتخب و حذف عناصر شایسته، توانمند و انقلابی به این بهانه مبنایی باطل است. همچنین شایسته است تمام فرایند اعم از دعوت کلیه نامزدها، فراخوان شرکت اعضاء و روشهای رأی گیری تماماً عادلانه باشد و از نهادهای ارزش مدار توقع می رود، سوابق مستند و مشتهر افراد را اطلاع رسانی نمایند تا انتخابی آگاهانه تر و مسوولانه تر صورت پذیرد.

 

4. "کاد"، از هیأت مدیره منتخب توقع دارد با وقت گذاری مناسب و آسیب شناسی کارشناسانه مسائل داخلی و خارجی سازمان نظام مهندسی و با بهره مندی از تجارب پیشکسوتان و انگیزه مندی مهندسان جوان زمینه بهبود، توسعه و تحول این "نظام مهندسی" را فراهم سازد. محورهای مورد تأکید به شرح ذیل می باشد.

  • ایجاد پایگاه اجتماعی و برقراری ارتباط مستقیم با شهروندان در راستای تقویت روحیه خدمتگزاری و پاسخگویی
  • مدیریت یکپارچه زنجیره صنعت ساختمان اعم از متولیان، مهندسان و سایر تأمین کنندگان کالا و خدمات
  • کاهش تصدی گری و ایفای نقش نظارت عالیه در تعامل با انجمنهای صنفی و کارگروه های تخصصی و ...
  •  شفاف سازی و هوشمندسازی فرایندهای فنی، اجرایی و مالی در ارتباط با مردم و مهندسان
  •  پیاده سازی و واقعی سازی بیشتر تکالیف متقابل مردم و مهندسان در حوزه ساخت و ساز
  •  ارتقاء و تضمین کیفیت ساخت و سازها و بهره مندی از فناوری های روز و اعمال نظارتهای مستمر و مؤثر
  • توانمندسازی نیروهای انگیزه مند و توانمند در بدنه مهندسان به ویژه مهندسان جوان و ایجاد زمینه اشتغال و پذیرش مسوولیتهای حرفه ای در لایه های تخصصی سازمان
  • تقویت روحیه پاسخگویی در برابر مردم و اعضای سازمان و نیز روحیه مطالبه گری از عموم متولیان و دست اندرکاران و اعمال و بهره مندی از ابزارهای قانونی موجود
  • انجام و به نتیجه رساندن تکالیف قانونی به زمین مانده در ارتباط با حوزه ساختمان

 

 5. "کاد" با تأسی به کلام پربار حضرت علی (علیه السلام) خود، اعضا و نامزدها را به رعایت تقوا و نظم در امور توصیه می نماید و امید است تأثیر تفکر، کلام، قلم و منش داهیانه اعضای جدید هیأت مدیره، موجب توسعه و تعالی استان ولایتمدار خراسان رضوی گردد و بدینوسیله لیست مورد حمایت خود را به شرح ذیل اعلام می نماید.

 

عمران

1. مجید توتونچی 2 سعید برادران همتی 3.حسین بهروان فر4. نعمت الله ظریف 5. ناصر ظریف مقدم 6. آزاد عرفانی جاودانی

 

معماری

7. غلامرضا غلامی 8. وحید حسین زاده 9. جواد خجسته

 

شهرسازی

10. سینا صبری

 

ترافیک

11. رامین آهویی

 

نقشه برداری

12. محمدعلی انواری

 

مکانیک

 13. حسن راعی

 

برق

14. احمد شخص سلیم

 

و من الله التوفیق- شورای مرکزی کاد

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون