تاریخ خبر: کد خبر: 5469

شهادت بیش از 100جانباز خراسان رضوی در سال جاری

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: در سال جاری شاهد شهادت بیش از 100 جانباز در استان بودیم.

شهادت بیش از 100جانباز خراسان رضوی در سال جاری

به گزارش قاصدنیوز، عابدین عابدی‌مقدم شب گذشته 26 خرداد ماه در جلسه شورای اداری استان که در محل سالن اجتماعات استانداری خراسان رضوی برگزار شد، با اشاره به  قتل عام 175 شهید غواص، اظهار کرد: جانبازان و ایثارگران در شرایط دشواری به سر می‌برند در سال جاری شاهد شهادت بیش از 100 جانباز  در استان بودیم.

 

وی در ادامه در خصوص قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران توسط دستگاه‌های اجرایی، عمومی و نهادها، اظهار کرد: طی این قانون تمامی دستگاه‌های اجرایی عمومی مربوط مکلف شدند 100 درصد هزینه‌های درآمدی شاغلین ایثارگر خود را تامین کنند.

 

عابدین‌مقدم افزود: در سال گذشته به دلیل اینکه قانون مکلف نشده بود مجلس، بنیاد شهید را موظف به پرداخت این هزنیه‌ها کرد و قرار شد پس از اجرای این قانون از هزینه صرف شده از دستگاه‌ها کسر و به بنیاد شهید پرداخت شود.

 

عابدی‌مقدم ادامه داد: براساس ماده 13 قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران تمامی فرمانداران، مدیران کل دستگاه‌های اجرایی مربوط و … موظف هستند از یک تیر ماه امسال پاسخگوی تامین هزینه‌های درمانی ایثارگران خود باشند و از این تاریخ هیچ سازمانی نباید هزینه درمان ایثارگران و جانبازان خود را به دستگاه دیگری محول کند.

 

منبع: ایسنا

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون