تاریخ خبر: کد خبر: 4744

600 مسجد خراسان رضوی اعتکاف برگزار می‌کنند

دبیر ستاد برگزاری اعتکاف خراسان رضوی گفت: مراسم معنوی اعتکاف امسال در تعداد ۶۰۰ مسجد برگزار می شود.

600 مسجد خراسان رضوی اعتکاف برگزار می‌کنند

به گزاش قاصدنیوز، حجت الاسلام حسینعلی رحمتی در گفتگو با مهر با بیان اینکه امسال تعداد ۶۰۰ مسجد در استان پذیرای معتکافان هستند بیان کرد: در سال گذشته بیش از ۵۲ هزار نفر در تعداد ۵۳۵ مسجد در سطح استان در مراسم حسنه اعتکاف شرکت کردند.

 

کارشناس مسئول امور مساجد اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: در همین راستا ستاد برگزاری اعتکاف در استان به منظور برنامه ریزی و فراهم آوری مقدمات و هر چه باشکوه تر برگزار شدن این مراسم تشکیل شده است.

 

وی اظهار کرد: اعتکاف یکی از سنت های حسنه و مستحبات اسلامی است که در طول تاریخ اسلام و ادیان آسمانی عاملان زیادی داشته است.

 

وی افزود: اعتکاف بستر مناسبی برای اندیشه، تفکر و خرد ورزی است و زمینه توبه و بازگشت به معنویت را فراهم می سازد.

 

دبیر ستاد برگزاری اعتکاف خراسان رضوی با اشاره به برنامه ریزی های انجام گرفته در راستای هرچه بهتر برگزاری مراسم اعتکاف ابراز کرد: به منظور هماهنگی و انسجام مطلوب در مراسم اعتکاف و حمایت های فرهنگی از مساجد در جلسه ستاد اعتکاف مقرر شد تا به منظور تشویق و مشارکت پذیری مردم نظارت و حمایت های فرهنگی و همچنین تبلیغات محیطی و رسانه ای در اولویت قرار گیرد.

 

حجت الاسلام رحمتی تصریح کرد: در این ایام علاوه بر اعمال عبادی، برنامه هایی از قبیل حلقه های معرفت، بحث های قرآنی و گفتمان های دینی و اعزام سخنران و مداح در مساجد در دستور کار قرار دارد.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون