تاریخ خبر: کد خبر: 4265

کارشکنی عربستان سفر800 خراسانی را لغو کرد

از صبح جمعه و به دلیل کارشکنی کنسولگری عربستان در صدور روادید،تمامی پروازهای عمره از فرودگاه مشهد به مقصد عربستان کنسل شده است.

کارشکنی عربستان سفر800 خراسانی را لغو کرد

به گزارش قاصدنیوز، مدیر حج و زیارت خراسان رضوی در گفتگو با شهرآرا ضمن تایید خبر عدم صدور روادید برای عرمه گذاران خراسان رضوی اظهار کرد:به دلیل کاهش 50 درصدی صدور روادید از سوی سفارت عربستان در تهران،کنسولگری مشهد نیز میزان صدور روادید را به کمترین میزان خود رسانده است.

 

مسعود مجردی افزود: به همین دلیل از صبح روز جمعه تا کنون پرواز 4 گروه از مسافران عمره که تعداد آنها به بیش از 800 نفر می رسد لغو شده و اگر این روند ادامه خواهد داشت سفر گروههای دیگر نیز طی روزهای آینده کنسل خواهد شد.

 

وی گفت:طبق قرار داد،کنسولگری عربستان درمشهد باید روزانه در حدود 4هزار ویزا برای عمره گذاران خراسانی صادر کند که این تعداد در حال حاضر به کمتر از 1500 ویزا رسیده است.

 

مدیر حج و زیارت خراسان رضوی با اشاره به بهانه های متعدد کنسولگری عربستان در عدم صدور روادید گفت:مسئولان کنسولگری مشکل کم بود پرسنل و دستگاههای لازم برای صدور روادید را بهانه قرار بودند که این کمبود ها با پیگیری های انجام شد برطرف شدو متاسفانه با این وجود روند کند صدور ویزا همچنان ادامه دارد.

 

مجردی در خصوص وضعیت پروازهای کنسل شده سرزمین وحی نیز گفت:سعی کردیم با برنامه ریزی مجدد تعدادی از افراد را در گروههای بعدی قرار داده و به عربستان اعزام نماییم.

 

وی تاکید کرد:طبیعی است به دلیل ظرفیت محدود،سفر برخی از زائران نیز لغو شده و این افراد باید مجددا در کاروان های اعلام شده که دارای ظرفیت خالی هستند ثبت نام نمایند.

 

مدیرکل حج وزیارت خاطر نشان کرد:لغو پرواز زائران پیش از حضور آنان در فرودگاه اطلاع رسانی خواهد شد.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون