تاریخ خبر: کد خبر: 4133

بیش از شش هزار کارتن خواب در مشهد جمع آوری شدند

کارشناس مرکز اجتماعی سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد از جمع آوری شش هزار و 750 نفر کارتن خواب طی دو ماه گذشته در این شهر خبر داد.

بیش از شش هزار کارتن خواب در مشهد جمع آوری شدند

به گزارش قاصدنیوز، مهدی سیفی کارشناس مرکز اجتماعی سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد افزود: به همت شهرداری یک مرکز برای اسکان شبانه افراد کارتن خواب از سیزدهم آذر ماه سال جاری راه اندازی شده است.

 

وی گفت: از راه اندازی این مرکز تاکنون شش هزار و 112 مرد کارتن خواب و 638 زن کارتن خواب در این شهر جمع آوری و در این مرکز اسکان داده شدند.

 

سیفی با بیان اینکه 99 درصد کارتن خوابها معتاد هستند، اظهار کرد: افرادی که تمایل به ترک اعتیاد داشته باشند به کمپ های ترک اعتیاد معرفی و پس از ترک اعتیاد بر اساس توانمندی برای اشتغال به اداره کار معرفی می شوند.

 

سیفی همچنین از جمع آوری چهار هزار متکدی طی 9 ماه سال جاری در مشهد خبر داد و گفت: سه هزار و 113 نفر از این تعداد مرد و مابقی زن هستند.

 

وی با اشاره اینکه تکدی گری جرم است، افزود : این افراد بر اساس حکم قاضی در خانه سبز نگهداری می شوند و در صورت تکرار تکدی گری به زندان معرفی خواهند شد.

 

پارسال نیز هفت هزار و 310 متکدی توسط شهرداری مشهد جمع آوری شد.

 

کلانشهر مشهد با 328 کیلومتر مربع مساحت و سه و نیم میلیون نفر جمعیت ثابت، سالانه پذیرای 27 میلیون زائر از اقصی نقاط ایران و جهان است.

 

منبع: ایرنا

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون