تاریخ خبر: کد خبر: 3566

مردم استان چقدر پول در صندوق‌های کمیته امداد ریختند؟

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی گفت: پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال جاری مبلغ 20 میلیارد تومان صدقه از صندوق‌های صدقات استان جمع‌آوری شود.

مردم استان چقدر پول در صندوق‌های کمیته امداد ریختند؟

به گزارش قاصدنیوز، علی‌اصغر حاجی‌نقی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه سال گذشته 17 میلیارد تومان صدقه از صندوق‌های صدقات استان جمع‌آوری شد، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال جاری با افزایش 25 درصدی نسبت به سال گذشته، مبلغ 20 میلیارد تومان از این صندوق‌های صدقات جمع‌آوری شود.
 
وی با بیان اینکه 550 هزار صندوق صدقه در منازل، محیط‌های صنفی‌، ادارات و معابر عمومی در سطح استان وجود دارد، اظهار کرد: اندازه این صندوق‌ها کوچک و بزرگ و متوسط است و یک سوم آن‌ها در مشهد وجود دارد.
 
حاجی‌نقی با اشاره به اینکه صدقات جمع‌آوری شده بدون هیچ دخل و تصرفی به یک حساب مشخصی واریز و برای بخش‌های مختلفی تسهیم می‌شود، عنوان کرد: صدقات جمع‌آوری شده در مصارفی از قبیل جهیزیه، درمان، آموزش، ابن‌السبیل و ... هزینه می‌شود.
 
جمع‌آوری 20 میلیارد تومان زکات در 8 ماهه امسال

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی در خصوص زکات جمع‌آوری شده در استان نیز خاطرنشان کرد:  20 میلیارد تومان زکات واجب و مستحبی در هشت ماهه سال جاری جمع‌آوری شده و پیش‌بینی می‌شود این رقم تا پایان سال به 22 تا 23 میلیارد تومان برسد.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون