تاریخ خبر: کد خبر: 3194

در اطراف مشهد شیعیان از مساجدی مخروبه استفاده می‌کنند

آیت‌الله سبحانی در در دیدار با رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: در حال حاضر و در اطراف مشهد شیعیان از مساجدی مخروبه و حتی بدون روحانی استفاده می‌کنند که کمک‌رسانی به آنها هم باید مورد توجه قرار گیرد

در اطراف مشهد شیعیان از مساجدی مخروبه استفاده می‌کنند

به گزارش قاصد نیوز، آیت‌الله جعفر سبحانی صبح امروز در دیدار با رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به آیه‌ای از سوره مبارکه «نحل» اظهار کرد: به فرموده قرآن کریم، کسانی که عملی صالح و با نیت الهی انجام می‌دهند توسط خداوند احیا می‌شوند ولی نظر من این است که آن عمل را خداوند احیا می‌کند.

 

وی افزود: به این ترتیب خداوند آن کار نیک را زنده و احیا کرده که به نفع فاعل کار است و همچنین در روز قیامت هم ثواب برای آن عمل به او داده خواهد شد.

 

این مرجع تقلید با بیان اینکه لازم است این آیه و دیگر آیات قرآن به خوبی برای مردم تبیین و توضیح داده شوند خاطرنشان کرد: وقف از مصادیق این آیه محسوب می‌شود زیرا اگر کسی وقفی داشته باشد که سود آن به دین و جامعه برسد آنگاه بشاراتی که ذکر آن رفت برای او هم صدق می‌کند.

 

وی ادامه داد: امام علی(ع) به عنوان پیشوای مسلمانان عامل به وقف بود و هنوز هم باغات، نخلستان‌ها و سایر موقوفاتی که ایشان داشتند موجود است.

 

آیت‌الله سبحانی با اشاره به انسانی بودن دین مبین اسلام خاطرنشان کرد: یکی از وظایف سازمان اوقاف رسیدگی به موقوفات و مصرف عواید آنها براساس نیات واقفان است ولی در مورد وقف‌های عام باید اولویت‌بندی بر روی مشکلات روز جامعه صورت بگیرد که در حال حاضر، ازدواج جوانان مهمترین مسئله است زیرا بسیاری از مفاسد از آنجا ناشی می‌شود که نسل جوان آماده ازدواج هستند ولی توان این کار را ندارد به همین دلیل به سمت فساد کشیده می‌شوند.

 

استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان اینکه اگر برای حل مشکل ازدواج گام برداشته شود احیای جامعه را شاهد خواهیم بود گفت: وقتی نسل جوان از فساد دور شود جامعه هم نجات می‌یابد.

 

وی عنوان کرد: اولویت دیگر کمک به بیماران نیازمند است؛ کمک به کلاس‌های قرآنی، ترویج حفظ و قرائت قرآن، تربیت و اعزام مبلغان دینی به همه مناطق از دیگر اولویت‌ها به شمار می‌روند.

 

آیت‌الله سبحانی در خاتمه خواستار توجه سازمان اوقاف نسبت به کمک به مساجد شیعیان در مناطق مختلف شد و افزود: در حال حاضر و در اطراف مشهد شیعیان از مساجدی مخروبه و حتی بدون روحانی استفاده می‌کنند که کمک‌رسانی به آنها هم باید مورد توجه قرار گیرد.

منبع: فارس

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون