تاریخ خبر: کد خبر: 282

آغاز ثبت‌نام پلیس افتخاری در خراسان‌رضوی

فرمانده انتظامی خراسان‌رضوی از تشکیل پلیس افتخاری و آغاز ثبت‌نام علاقه‌مندان برای همکاری با پلیس در مشهد و شهرهای خراسان‌رضوی خبر داد.

فرمانده انتظامی خراسان‌رضوی از تشکیل پلیس افتخاری و آغاز ثبت‌نام علاقه‌مندان برای همکاری با پلیس در مشهد و شهرهای خراسان‌رضوی خبر داد.


سرتیپ دوم بهمن امیری‌مقدم با اعلام این خبر به شهرآرا گفت: ارتقای امنیت محله‌محور با بهره‌گیری از تعامل و مشارکت شهروندان یکی از اهداف مهم و زیربنایی نیروی انتظامی است. به همین منظور طرح «تشکیل پلیس افتخاری» پس از گذراندن مراحل قانونی و تصویب نهایی در دستور کار پلیس قرار گرفت تا از توان مردمی برای تقویت امنیت و تحکیم انضباط اجتماعی استفاده شود.


وی با اشاره به این مطلب که پلیس‌های افتخاری از بین افراد معتمد و متعهد در محلات و پس از طی مراحل گزینشی جذب می‌شوند، افزود: این افراد عمدتاً در موضوع پیشگیری از سرقت‌ها که یکی از اولویت‌های اصلی پلیس در سال جاری است به‌کارگیری خواهند شد‌.


فرمانده انتظامی خراسان‌رضوی با اعلام این مطلب که ٨٠‌درصد از سهیمه جذب پلیس افتخاری خراسان‌رضوی به مشهد اختصاص می‌یابد گفت: علاقه‌مندان می‌توانند به کلانتری‌های محلات مراجعه کنند و مراحل ثبت‌نام برای پلیس افتخاری را بگذرانند تا پس از گزینش و جذب براساس شرایط تعریف‌شده قانونی‌، طرح «پلیس افتخاری» در خراسان‌رضوی راه‌اندازی و سازمان‌دهی شود.

کلمات کلیدی

  • حامد اسلامی افروز 1 1

    سلام ماموران پاسگاه ویرانی برخورد خوبی با پلیس های افتخاری ندارند

  • سیدجعفر. حسینی 1 0

    برادر شهید درخواست همکاری با پلیس افتخاری را دارم. اما چگونه نمیدانم سن 46 سال

ارسال نظر

تریبون