تاریخ خبر: کد خبر: 263

احمدی نژاد در مشهدمقدس:

راه غلبه بر دشمنان اعتماد به ملت و ایستادگی بر ارزش هاست

تنها راه غلبه بر دشمنان و پایان دادن به بدخواهی ها اعتماد به ملت و ایستادگی بر ارزش ها است، یعنی همان راهی که امام راحل به ما نشان داد و ایمان دارم که ملت ایران تا آخر پای آن استوار هستند.

راه غلبه بر دشمنان اعتماد به ملت و ایستادگی بر ارزش هاست

به گزارش قاصدنیوز به نقل از تسنیم، محمود احمدی نژاد دقایقی پیش در جمع مردم مشهد در محل مسجد حجت بن الحسن(عج) مشهد مقدس، اظهار کرد: خدای بزرگ را سپاسگزارم که در یکی از بهترین ایام سال، ایام میلاد عظیم امام حسین(ع)، حضرت اباالفضل العباس(ع) و امام سجاد(ع) که در جمهوری اسلامی ایران، ملت ایران در این سه روز یاد پاسداران جمهوری اسلامی ایران و آزادگان را گرامی می‌دارند، در آستانه نیمه شعبان و در شب رحلت امام آسمانی این توفیق را عنایت کرد که در شهر مقدس مشهد و در جوار پاک امام رضا(ع) در حضور جمعی از بهترین مردم مشهد مقدس باشم و عرض ارادت کنم.

وی افزود: بنای اصلی بنده عرض ارادت به شما و حضور در جلسه بزرگداشت امام عزیز بود اما حالا تقدیر این طور رقم خورد که چند کلمه‌ای عرض داشته باشم و صحبت‌های اصلی را آقای الهام انجام می‌دهند.

رئیس جمهور سابق کشورمان بیان کرد: من می‌خواهم چند کلمه‌ای درباره امام و انقلاب بگویم ولی قبل از آن اجازه می‌خواهم رحلت امام را به رهبر عزیز و گرانقدر انقلاب و همه ملت ایران و موحدان عالم و شما مردم خوب و صمیمی تسلیت بگویم.

احمدی نژاد در ادامه سخنانش تصریح کرد: عزیزان من تردیدی نیست که ما و همه ملت ها در متن یک تحول بزرگ ایستاده ایم که این تحول بزرگ از روز اول خلقت شکل گرفت تا در همین عالم یک زندگی سعادتمندانه برقرار شود و انسان در خلال همین تلاش خود را به خدا برساند.

وی افزود: انسان ها در طول تاریخ با مجاهدت مجاهدان، کارهای بزرگی کرده اند و همواره در زمینه ای رو به رشد حرکت کرده اند اما انقلاب یک گام بلند و انفجار بزرگ معنوی صورت داد که اهداف آن را می توان با بعثت انبیاء مقایسه کرد چراکه ریشه، هدف و ارزش آن نهضت انبیاء است.

 

**انقلاب اسلامی آرمان ها و نوع نگاه ملت ها را تغییر می دهد

رئیس جمهور سابق کشورمان عنوان کرد: انقلاب اسلامی با ایجاد جمهوری اسلامی یک پایگاه مهم پیدا کرد و آرمان های الهی را دنبال می کند، همچنین امروز به واسطه انقلاب عزیز اسلامی عواطف ملت ها و نوع نگاه ملت ها به سرعت در حال تغییر است و به فضل الهی آرمان های بلند انقلاب اسلامی به ثمر خواهد رسید.

احمدی نژاد با بیان اینکه آرمان های انقلاب اسلامی به سرعت به مطالبات ملت ها تبدیل می شود، گفت: اگر به کشورهای دیگر سفر کنید مشاهده خواهید کرد که نهایت خواسته آنها آرمان های انقلاب اسلامی است.

 

**دو رکن و عامل برپایی انقلاب اسلامی امام و ملت است

وی اظهار کرد: دو رکن و عامل برپایی انقلاب اسلامی امام و ملت یا امت است.

رئیس جمهور سابق کشورمان با طرح این سئوال که امام که بود و چه کرد؟ افزود: درباره امام باید ساعت ها صحبت کرد، امام خمینی(ره) بزرگترین تحول انسانی را بعد از پیامبر اکرم(ص) هدایت کرد، امام از عمق جان مردم بر آمد و پرچم نهایی انقلاب اسلامی را بر افراشت و در تمام ابعاد انسانی دارای برجستگی فوق العاده ای بود.

وی خاطرنشان کرد: اندیشه بلند، شجاعت مثال زدنی، عشق سرشار به مردم، لطافت متبوع، هوش وافر، ایستادگی در برابر ظالمان و حمایت از مظلومان، عزت نفس و گام های بلند تنها بخشی از ویژگی های امام خمینی(ره) است.

احمدی نژاد تصریح کرد: سئوالی که وجود دارد این است که امام چگونه این استعداد ها را در خود شکوفا کرد؟ باید گفت تمامی انسان ها می توانند به اوج کمال برسند و امام به این مهم دست پیدا کرد و علت آن هم آن چیزی بود که خود امام نیز به آن پاسخ داده است.

 

**رمز موفقیت امام(ره) "کار برای خدا"، "اخلاص" و "حرکت برای خداوند" بود

وی تاکید کرد: امام راحل رمز موفقیت خود را در یک چیز خلاصه و همواره دیگران را نسبت به آن موعضه می کرد که در صورت انجام تمامی مشکلات حل می شود، آن هم "کار برای خدا"، "اخلاص" و "حرکت برای خداوند" است چرا که اصل هر اندیشه متعالی توحید بوده که مهمترین جلوه آن اخلاص است. 

رئیس جمهور سابق کشورمان با تاکید بر اینکه رمز عزت امام راحل "اخلاص" و "چنگ زدن به حبل الله" است، گفت: کار برای خدا عامل شکوفایی انسان ها است و به انسان، عقل و استحکام در نظر می دهد، کار برای خدا عزت آفرین است و البته مستلزم توجه و عشق به سمت امام عصر(عج) است که واسطه انسان و خداوند است؛ این تنها راه جاری شدن تمام خوبی ها است و امام عزیز تمام این ویژگی ها را در خود داشت و در اوج فشار و تبلیغات آن دوران، توکل می کرد و اوج این توکل نیز و مصداق عبودیت حضرت ولی عصر(عج) است.

 

**سهم ملت ایران در ماندگاری ارزش های الهی یگانه است

احمدی نژاد در ادامه سخنانش با طرح این سئوال که ملت ایران چه کرده است؟ خاطرنشان کرد: ملت ایران از جمله ملت های پیشرو است و معدود ملتی مانند ملت ایران می تواند وحدت داشته باشد، یکدست و آزادی خواه باشد و اندیشه های الهی و جهانی آمیخته شده باشد؛ در واقع باید گفت که سهم ملت ایران در ماندگاری ارزش های الهی یگانه است، ملتی صبور و هدفمند که دلداده به یگانه هستی است و همواره برای برپایی حکومت ولی عصر(عج) تلاش کرده است.

وی تصریح کرد: انقلاب محصول پیوند آن امام و این امت و ملت بود، همین امام بود که این انقلاب را شکل داد، این انقلاب متعلق به همه بشریت و انسان های کمال جو است.

رئیس جمهور سابق کشورمان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این مطلب که انقلاب همچنان در حال حرکت است و با وجود برخی سختی ها و همچنین شرایط طبیعی و تحمیلی، همچنان در حال حرکت است و خللی در آن ایجاد نمی شود، گفت: انقلاب ما یک حرکت انسانی عمیق و تحولی بزرگ در میان ملت ها است و هر روز به گستره آن اضافه می شود چراکه آرمان عدالت گستری و تعالی آفرینی جزو ذات انسان ها است.

 

**ملت ایران امروز با وجود تحمیل های بدخواهان، هوشمند تر در تمامی صحنه ها ایستاده است

احمدی نژاد اظهار کرد: بدون تردید و با وجود تحمیل های بدخواهان، ملت ایران امروز مومن تر، عدالت طلب تر و هوشمند تر در تمامی صحنه ها ایستاده و از آرمان های انقلاب پاسداری می کنند؛ این ملت پیشاپیش تمام ملت ها و با یک همگرایی و وحدت پرچم توحید، عدالت و عشق را بر فراز جهان بر افراشته کرده است.

رئیس جمهور سابق کشورمان با بیان اینکه رمز پیروزی امام راحل، اعتماد به ملت بود، ابراز کرد: هیچ کس حق ندارد و نمی تواند خللی در این پیوند ایجاد کند.

 

**دشمنان امروز به اموری واهی دلبسته اند/ تنها راه پایان‌دادن به بدخواهی‌ها ایستادگی بر ارزش‌ها است

وی افزود: دشمنان ما امروز خیالات زیادی در سر دارند اما باید گفت که به اموری واهی دلبسته اند، در واقع آن ها این ملت را نشناخته اند چراکه ملت ایران تا آخرین نفس از ارزش های انقلاب پاسداری می کنند و پای این آرمان ها ایستاده است.

احمدی نژاد گفت: تنها راه غلبه بر دشمنان و پایان دادن به بدخواهی ها اعتماد به ملت و ایستادگی بر ارزش ها است، یعنی همان راهی که امام راحل به ما نشان داد و ایمان دارم که ملت ایران تا آخر پای آن استوار هستند.

 

**تا آخر در خدمت به انقلاب و ارزش ها و اصول آن هستم

رئیس جمهور سابق کشورمان در خاتمه با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران بزرگترین دستاورد و یادگار امام و امت است، تاکید کرد: این خادم کوچک ملت نیز تا آخر در خدمت به انقلاب و ارزش ها و اصول آن و جمهوری اسلامی باقی می ماند.

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون