تاریخ خبر: کد خبر: 262

جلوگیری از اکران «من روحانی هستم» در ۱۴موسسه آموزش عالی مشهد

مشهد تصریح کرد: هنگامی که اکران این مستند را به مسئولان دانشگاه خراسان پیشنهاد دادیم در ابتدا مخالفت کردند؛ اما بعد از مشاهده مستند و با توجه به روحیات انقلابی که مسئولان این دانشگاه از آن برخوردار هستند، اجازه اکران را صادر کردند.

جلوگیری از اکران «من روحانی هستم» در ۱۴موسسه آموزش عالی مشهد

به گزارش قاصدنیوز به نقل از «خبرگزاری دانشجو» از مشهد؛  مستند «من روحانی هستم» ساخته معصومه نبوی، به بیان خاطراتی از حسن روحانی و هاشمی رفسنجانی پرداخته که بعد از اکران آن، با انتقادات بسیاری از سوی دولت مواجه شد.

این مستند در 14 مرکز آموزش عالی و دانشگاه فردوسی مشهد مجوز پخش دریافت نکرد.

 

در همین خصوص سرپرست بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی و مسئول سیاسی بسیج دانشجویی امام حسین (ع) مشهد به بیان دلیل عدم پخش این مستند پرداختند.

 

مسئولان دانشگاه فردوسی علت عدم مجوز اکران مستند«من روحانی هستم»را بیان نکردند


امیر قربانی‌پور، سرپرست بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: مسئولان دانشگاه علت عدم مجوز جهت اکران مستند«من روحانی هستم» را بیان نکرده‌اند.


وی در خصوص علت عدم اکران مستند «من روحانی هستم» افزود: حدود یک ماه پیش جهت اکران این مستند درخواست مجوز دادیم؛ اما متاسفانه مسئولان دانشگاه از دادن مجوز سر باز زدند و علت این عدم مخالف را نیز عنوان نکردند.


سرپرست بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد ادامه داد: از نظر قانونی زمانی که دانشگاه در خصوص برنامه‌ای مجوز صادر نمی‌کند باید علت آن را بازگو کند؛ اما نه تنها دلیل عدم مجوز را نگفته‌اند؛ حتی نامه درخواست مجوز را نیز نداده‌اند.


قربانی‌پور گفت: وزیر ارشاد نیز در این خصوص اعتراضاتی داشت؛ اما روز بعد از اعلام موضع اعلام کردند مستند را مشاهده نکرده‌اند، این امر نشان از این دارد وزارت ارشاد و برخی مسئولان بر اساس محتوای موجود در مستند اظهار نظر نکرده‌اند.


وی بیان داشت: این مستند بر اساس کتاب‌ها و خاطرات موجود ساخته شده است؛ بنابراین با توجه به این‌که یکی از شعارهای مهم رئیس جمهوری آزادی بیان بوده است، انتظار می‌رود به این شعار عمل کرده و مجوز اکران این مستند داده شود.
 

 

14 موسسه آموزش عالی مشهد مخالف اکران مستند«من روحانی هستم» هستند

در ادامه صدیقی، مسئول سیاسی بسیج دانشجویی امام حسین (ع) مشهد در خصوص علت عدم اکران مستند «من روحانی هستم» در موسسات آموزش عالی مشهد بیان داشت: حوزه بسیج دانشجویی امام حسین (ع) مشهد دارای 15 زیر مجموعه می‌باشد که از این تعداد تنها مرکز آموزش عالی خراسان جهت اکران مستند «من روحانی هستم» اعلام موافقت کرد و 14 مجموعه دیگر رسما از اکران این مستند سر باز زدند و دلیلی برای عدم اکران آن بیان نکرده‌اند.


وی با اشاره به این‌که این مستند روز پنج‌شنبه هفته گذشته با حضور حدود 100 دانشجو در دانشگاه خراسان اکران شد، گفت: هنگامی که از مسئولان دانشگاه‌ها اکران این مستند را خواستار شدیم، برخی از آنان اعلام کردند این مستند را ندیده‌اند، به همین دلیل ابتدا این مستند را در اختیار آنان قرار دادیم تا بعد مشاهده آن تصمیم نهایی را اخذ کنند که متاسفانه علارغم پیگیری‌های صورت گرفته، 14 مرکز اجازه اکران این مستند را ندادند.


مسئول سیاسی بسیج دانشجویی امام حسین (ع) مشهد تصریح کرد: هنگامی که اکران این مستند را به مسئولان دانشگاه خراسان پیشنهاد دادیم در ابتدا مخالفت کردند؛ اما بعد از مشاهده مستند و با توجه به روحیات انقلابی که مسئولان این دانشگاه از آن برخوردار هستند، اجازه اکران را صادر کردند.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون