تاریخ خبر: کد خبر: 227

تبلیغات رسمی شبکه ماهواره ای فرقه شیرازی ها در مشهد + عکس و توضیحات مسئولان

اما آنچه قابل تأمل است ترکیب صادرکنندگان این پیام تبریک است! در زیر بیلبوردها این نام ها دیده می شود: «پدیده»، «شرکت فرودگاه های کشور»، «گسترش راه و ابنیه پروازی» و البته «Imam Hussein TV».

اگر این روزها که اولین روزهای ماه شعبان است، هوایی به مشهد مقدس سفر کرده باشید، به هنگام خروج از سالن فرودگاه بسته هایی توزیع می گردد که حاوی برخی هدایا و کتب با آرم شبکه امام حسین(ع) است . همچنین در محل توقف تاکسی ها، متوجه بیلبوردهایی می شوید که پیام تبریک اعیاد شعبانیه روی آنها درج شده است.
 

 اما آنچه قابل تأمل است ترکیب صادرکنندگان این پیام تبریک است! در زیر بیلبوردها این نام ها دیده می شود: «پدیده»، «شرکت فرودگاه های کشور»، «گسترش راه و ابنیه پروازی» و البته «Imam Hussein TV».

«امام حسین(ع)»، عنوان یک شبکه تلویزیونی است که متعلق به جریان شیعیان افراطی یا همان فرقه شیرازی هاست. ظاهرا این پیام های تبریک ـ که فی نفسه اقدامی بسیار پسندیده است ـ از سوی این شبکه تلویزیونی و با حمایت سایر شرکت هایی که نامشان در زیر این بنرها دیده می شود بر روی بیلبوردهای اطراف سالن پروازهای داخلی فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد شهر مشهد قرار گرفته است.

 

این فرقه انحرافی، صاحب چندین شبکه ماهواره ای است که مقر تعدادی از این شبکه ها در لندن است. پیامی که جریان شیرازی ها از طریق این شبکه ها به مخاطبانشان ارسال می کنند، ایجاد اختلاف میان مذاهب اسلامی، توهین به اهل تسنن، خلفا و علمای آنان، تبلیغ جدایی دین از سیاست و توهین به نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

گفتنی است بسیاری از چهره ها و کارشناسان مذهبی پس از اطلاع از ماهیت حقیقی این شبکه با آن قطع همکاری کرده اند به گونه ای که صاحبان آن برای جذب مخاطب، اقدام به دعوت از چهره های هنری و ورزشی ـ که اطلاعی از ماهیت حقیقی آن ندارند ـ برای حضور در برنامه ها نموده اند.

شایان ذکر است که رهبر معظم انقلاب بارها بر حفظ وحدت میان مسلمانان تأکید کرده و توهین به بزرگان هر یک از مذاهب اسلامی را حرام اعلام کرده اند.

منبع: فرهنگ نیوز

 

مصاحبه قاصدنیوز با مسئولان شرکت فرودگاه های استان پیرامون این خبر:

در پی درج خبری باعنوان «تبلیغات رسمی شبکه ماهواره ای فرقه شیرازی ها در مشهد + عکس» در پایگاه خبری تحلیلی قاصدنیوز، مدیرکل روابط عمومی شرکت فرودگاه های استان خراسان رضوی در طی تماس تلفنی به بیان توضیحاتی پیرامون این مطلب پرداخت.

 

جعفری با بیان اینکه كليه تبليغات محيطي فرودگاه مشهد در حال حاضر توسط شركت خصوصی گسترش راه و ابنيه پروازي انجام مي شود، لكن در موضوع اخير اين شركت بدون اطلاع از ماهيت اين فرقه افراطي و هدف ايشان از اين گونه تبليغات اقدام به قبول اسپانسري از طرف اين ايشان نموده كه پس از نصب اين بنرها در مجموعه فرودگاه با پيگيري صورت گرفته از جانب اداره كل بنرها در طی چندساعت با دستور مدیرکل فرودگاه ها جمع آوري گرديد.

 

 

مدیرکل روابط عمومی شرکت فرودگاه های استان خراسان رضوی ضمن عذرخواهی از محضر همه مردم و دغدغه مندان عرصه فرهنگ گفت: با وجود سختی ها، در این مجموعه فعالیت های فرهنگی و مناسبتی مختلفی در ایام سال اجرا شده و در حال اجراست. وی در ادامه از مشارکت و ارائه پیشنهادات  فعالان فرهنگی در جهت اجرای برنامه های مناسب استقبال نمود.

 

قاصدنیوز ضمن تشکر از مسئولان شرکت فرودگاه های استان در پاسخگویی به این دغدغه، به مسئولان شهرمشهد و استان  نسبت به رسوخ این جریان افراطی در فضاهای فرهنگی و سیاسی هشدار می دهد.

 

مرتبط:

- سرودی در بزرگداشت آخوند مروج اختلاف

کلمات کلیدی

  • سید سعید خادم 2 1

    قابل توجه مسئولین امور فرهنگی استان ، زمانی که متولیان این امور فعالیتهایی که وظیفه آنهاست انجام ندهند هستن کسانی که از این فرصت نهایت استفاده را بکنن.

ارسال نظر

تریبون