تاریخ خبر: کد خبر: 2131

بیش از 100مسجد در حاشیه شهر مشهد توسط بسیج سازندگی ساخته شده است

مسئول بسیج سازندگی سپاه امام رضا (ع) گفت: بیش از ۱۰۰ مسجد در حاشیه شهر مشهد توسط بسیج سازندگی ساخته شده است.

 بیش از 100مسجد در حاشیه شهر مشهد توسط بسیج سازندگی ساخته شده است

به گزارش قاصدنیوز، مصیب عنابستانی اظهار کرد: معجزه ماندگار امام خمینی (ره) بسیج بوده است و همچنین ابتکار مقام معظم رهبری احیای جهاد سازندگی در قالب بسیج سازندگی در ایران بوده است.

 

وی افزود: نیاز به بسیج سازندگی در حوزه محرومیت زدایی بعد از انقلاب مرتفع نشده است و هنوز آثار فقر و تنگدستی در کشور وجود دارد.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه امام رضا (ع) تصریح کرد: خیلی از نهاد‌ها در امر محرومیت زدایی حضور دارند اما آنچه از بسیج سازندگی انتظار می‌رود دارای خصوصیات دیگری است که با روحیه جهادی در عرصه‌های مختلف ورود پیدا کند.

 

وی خاطر نشان کرد: در ساخت 100 و احد از مساجد حاشیه شهر کار‌شناسان اجرای طرح میزان 6 الی 7 ماه برای اجرای این بنا‌ها تخمین زده بودند که بسیجیان متخصص با کار و روحیه جهادی این ماموریت را در کمتر از موعد مققر به انجام رسانده‌اند.

 

عنابستانی تصریح کرد: در بخش کشاورزی و منابع طبیعی با اجرای طرح همگام با کشاورز در است خراسان در جهت بهینه سازی تولید و رونق صنعت کشاورزی فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

 

وی با اشاره به فعالیت‌های اردویهای جهادی و هجرت بیان کرد: در بخش اردوهای جهادی به مناطق محروم 226 گروه جهادی شناسایی شد که 149 گروه جهادی با حضور 3525 و 2126 نفر به ترتیب خواهران و براداران در تابستان 93 اعزام شده‌اند.

 

مسئول بسیج سازندگی خراسان رضوی گفت: پراکندگی عرصه‌های جهادی 25 ،درصد عمرانی، 27 درصد فرهنگی، 19درصد آموزشی،  5درصد مرمت و بهسازی مدارس، خدمات رسانی و بهداشت 9درصد و در عرصه‌های اقتصاد مقاومتی 7 درصد بوده است.

 

وی عنوان کرد: از سال 90 تاکنون بیش از 100 میلیارد تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی با استفاده از تسهیلات اقتصاد مقاومتی به 3000 نفر واگذار شده است که 2000 کارگاه با کمک این تسهیلات راه اندازی شده‌اند.

 

عنابستانی در تشریح اجرای طرح اقتصاد مقاومتی، افزود: در سال 93 مبلغ 23 میلیارد تومان در قالب تسهیلات اقتصاد مقاومتی به 696 نفر از افراد جویای کار و بسیجیان که دوره آموزشی مربوطه را گذرانده‌اند، واگذار شده است.

 

وی تصریح کرد: در بحث اشتغال فعالیتی آغاز شده با این هدف که جوان بسیجی بیکار نداشته باشیم و از این رو با مراجعه با کار‌شناسان و شناخت از عرصه‌ها این بستر برای جوانان استان خراسان رضوی فراهم کرده‌ایم.

 

مسئول بسیج سازندگی خراسان رضوی بیان کرد: در طی تفاهم نامه‌ای با نظام صنفی کشاورزی از متخصصان مجرب کشاورزی در امر بهینه سازی محصولات کشاورزی بهره خواهیم برد.

 

منبع: روابط عمومی سازمان بسیج سازندگی خراسان رضوی

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون