تاریخ خبر: کد خبر: 1895

نگهداری 342 اثر در گنجینه اهدایی رهبر انقلاب به آستان قدس رضوی

کارشناس مسوول گنجینه های قرآن و هدایای رهبر انقلاب گفت: این گنجینه در فضایی به مساحت 400 متر مربع در تالار فرشچیان واقع در ساختمان موزه قرآن و نفایس مستقر در صحن کوثر حرم مطهر رضوی واقع شده است.

نگهداری 342 اثر در گنجینه اهدایی رهبر انقلاب به آستان قدس رضوی

به گزارش قاصدنیوز، محمد رضا ساقی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این گنجینه شامل آثار هنری و نفیسی است که توسط شخصیت‏های برجسته ایرانی، مقامات و سران کشورهای مختلف، هنرمندان و ارادتمندان به رهبر فرزانه انقلاب تقدیم شده و معظم له این هدایا را به آستان قدس رضوی اهدا کرده اند.

 

ساقی تصریح کرد: در این گنجینه آثار متنوعی چون تابلوهای خط و تذهیب، نقاشی، تابلو فرش، تراش روی شیشه، معرق چوب و صدف، سوزن دوزی، قلم زنی روی مس، انواع ظروف، ماکت ها، مدال‏ها و سکه به نمایش گذاشته شده است.

 

به گفته وی، میز و آینه مشبک و معرق صدفی هدیه بشار اسد رئیس جمهور سوریه، میز هشت ضلعی با تزیینات معرق اهدایی غلام اسحاق خان رئیس جمهور پاکستان، تابلوی نقاشی هدیه رئیس جمهور مغولستان، ماکت کعبه و مسجدالحرام تقدیمی امیر عبدالله ولیعهد وقت عربستان از جمله هدایای این گنجینه می باشد.

 

وی در پایان گفت: میز معرق و خاتم کاری شده اهدایی حافظ اسد رئیس جمهور فقید سوریه، قالیچه محرابی گلدانی و تابلوهای معرق صدف و تابلوی معرق چوب 'عاشورا'،دیگر هدایای به نمایش گذاشته شده در این موزه را تشکیل می دهند.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون