تاریخ خبر: کد خبر: 8429

حاج سعید قاسمی در مشهد:

اگر به‌اندازه برگزاری کنسرت غیرت داشتند فاجعه منا انقلابی‌تر پیگیری می‌شد

قاسمی خاطرنشان کرد: عده‌ای علیرغم تشکیل کمیته حقیقت‌یاب و وجود 500 شهید منا، با حماقت تمام اعلام می‌کنند این قصه عمدی نبوده و سهوی بوده و ما هیچ مطالبه‌ای نداریم.

اگر به‌اندازه برگزاری کنسرت غیرت داشتند فاجعه منا انقلابی‌تر پیگیری می‌شد

به گزارش«قاصدنیوز»، سردار سعید قاسمی در مراسم اولین یادواره شهدای منا که دوشنبه‌شب در مسجد چهارده معصوم(علیهم السلام) مشهد برگزار شد، با بیان اینکه مردم مشهد در همه صحنه‌ها پرچم‌دار جبهه انقلابی بودند، گفت: این جلسه با حامیان مردمی در برابر مسؤولانی که رسماً پاسخگو نیستند تشکیل‌ شده است.

 

وی با بیان اینکه برخی مسؤولان که باید این امورات را پیگیری کنند دوست ندارند محفل دولتی بگیرند و محفل غیردولتی را حمایت کنند، ادامه داد: اگر این مسؤولان به‌ اندازه برگزار شدن یا نشدن کنسرت دغدغه و غیرت داشتند، فاجعه منا را پیگیری می‌کردند، تکلیف فاجعه شهدای منا انقلابی‌تر روشن می‌شد.

 

این فعال فرهنگی تصریح کرد: اعلام کردند پروفسور حاتمی در فاجعه جرثقیل به شهادت رسیده است، در حالی‌ که این دروغ محض بود و ایشان ربوده‌ شده بودند و پیکر ایشان سالم پیدا شد.

 

* جریان موجود در سازمان حج و زیارت کشور ارتجاعی و غیرانقلابی است

قاسمی خاطرنشان کرد: عده‌ای علیرغم تشکیل کمیته حقیقت‌یاب و وجود 500 شهید منا، با حماقت تمام اعلام می‌کنند این قصه عمدی نبوده و سهوی بوده و ما هیچ مطالبه‌ای نداریم.

 

وی با انتقاد شدید از سازمان حج و زیارت، گفت: جریان موجود در سازمان حج و زیارت کشور ارتجاعی و غیرانقلابی است و صلاحیت ادامه این مسؤولیت را ندارد، این جریان فکری نه در راستای تفکر امام است و نه در راستای تفکر رهبری و حتی انقلابی و اسلامی هم نیست و لیاقت استمرار مسؤولیت را ندارد.

 

قاسمی با اشاره به اینکه این جریان فکری از جریان تفکر انحرافی نشأت می‌گیرد افزود: این تفکر انحرافی از اعتقاد به اینکه ما و عربستان دو بال کبوتریم و در سال 88 از سعودی‌ها برای تغییر نظام وام گرفت، تبعیت می‌کند.

 

وی تصریح کرد: این جریان‌ها از یک آبشخور تغذیه می‌کنند و 180 درجه با فاز فکری امام و رهبری اختلاف دارند و برای همین انحرافی‌اند.

 

* پیام امام در اولین سالگرد کشتار خونین حج 66 سال‌هاست که سانسور شده است

فرمانده دفاع مقدس تأکید کرد: به دلیل انحراف فکری جبهه موجود در مملکت نفوذ اتفاق افتاده است و کسانی که هفته‌ای دو سه داعش در مرز می‌کشند، باید به داخل دقت کنند که نفوذ به قلب کشور وارد شده است.

 

قاسمی با اشاره به اینکه پیام امام در اولین سالگرد کشتار خونین حج 66 سال‌هاست که سانسور شده است، گفت: این پیام که حاوی پیام قطع‌نامه هم هست، 28 سال است که بازخوانی نمی‌شود در حالی‌ که امام دوسوم از این پیام را در مورد حج نوشته است.

 

وی با انتقاد از کسانی که اعلام کرده‌اند باید برای برگزار نشدن حج ناراحت باشیم چراکه حکم الهی اجرا نشده است، افزود: عده‌ای تا چند هفته پیش هم منتظر بودند که حج باز شود و می‌خواستند که به حج بروند اما عربستان راه نداد و ببینند چقدر خواسته‌های کثیفی داشته‌اند که وزیر ارشاد اعتراف کرده که خواسته‌های آن‌ها غیر معقولانه بوده است.

 

فرمانده سابق دفاع مقدس با قرائت بخشی از پیام امام در مورد حج تصریح کرد: در این پیام آمده است که حج بی‌روح و بی‌تحرک و بی‌برائت و بی‌وحدت که مقابل ظلم نایستد، حج نیست و بخشی از اختلافات ما با برخی‌ها که بر سرکارند در همین نکته است.

 

قاسمی با انتقاد از کسانی که دغدغه برای ثبت سالروز تعامل در تقویم دارند، خاطرنشان کرد: اشتباه این‌ها این است که کدخدایی آمریکا را قبول کردند و خودتحریمی همین است که پیام امام را به خاطر منفعت‌های خودشان بایکوت کنند.

 

وی با اشاره به اینکه کشتار حج سال گذشته در راستای جنایات آل‌سعود پس از کشتار حج خونین 66 است، گفت: آن‌ها مکرراً یا بی‌احترامی کرده‌اند یا تجاوز کرده‌اند و در مدل‌های مختلفی جنایت انجام داده‌اند.

 

قاسمی با انتقاد از مسؤولان اسبقی که علمدار بعثه رهبری بوده‌اند، خاطرنشان کرد: کسانی هستند که بیش از 10 سال علمدار بعثه رهبری بوده‌اند و اکنون طالب تغییر در نظام مبادلات و معادلات با سعودی‌ها هستند و در کنار آن‌ کسانی هستند که خانوادگی به آل‌سعود ارادت دارند و طالب ارتباط‌ هستند.

 

*هنوز هیچ مراسمی برای دلجویی از خانواده‌های شهدای منا برگزار نشده

فرمانده سابق دفاع مقدس تصریح کرد: اکنون باید دو فریاد کشید؛ فریادی ضد آل‌سعود و یهود و فریادی ضد تفکر آل‌سعود و یهود داخلی که برای 500 شهید نه کفیل گرفته‌اند و نه وکیل.

 

قاسمی با اشاره به عملکرد ضعیف دستگاه قضایی گفت: متأسفانه به دلیل اینکه سازمان حج و زیارت استمرار مسیر نحس سازش‌پذیری وزارت خارجه را توأمان در پیش‌گرفته، هیچ فریاد قوی و قدرتمندی ضد واقعه جنایات حج انفاق نیفتاده است و حتی یک برگه شکایت نکرده‌ایم.

 

وی با بیان اینکه نرم‌خویی ما تا دیروز به خاطر رفتن به حج امسال بود، افزود: هنوز هیچ مراسمی برای دلجویی از خانواده‌های شهدای منا برگزار نکرده‌اند و این مراسم هم به‌صورت مردمی برگزار شده و تشکیلات دولتی هیچ کاری نکرده است.

 

این فرمانده دفاع مقدس با انتقاد شدید از عکس گرفتن وزیر خارجه با عادل الجبیر، تصریح کرد: این عکس فضاحت‌بارترین عکس دوران انقلاب اسلامی بود چراکه عربستان مظهر تروریست و داعش است.

 

همچنین در آغاز این مراسم محمد رکن‌آبادی برادر مهاجر الی‌الله غضنفر رکن‌آبادی گفت: سختی این‌یک سال نه به خاطر عملکرد سعودی‌ها بلکه به خاطر خیانت‌ها و بازی‌هایی که از داخل با روح خانواده‌های شهدای منا می‌شد، بود.

 

وی با اشاره به اینکه تشکیل کمیته حقیقت‌یاب به نفع سعودی‌ها قدم برمی‌دارد، افزود: آن‌ها با وقت‌کشی می‌خواهند این داغ را فراموش کنیم و پیگیری نکنیم.

 

رکن‌آبادی تصریح کرد: کسانی که کوچک‌ترین کوتاهی در پیگیری فاجعه منا دارند، با جنایت سعودی‌ها شریک خواهند بود.

 

وی با بیان اینکه صهیونیست و کفار و آل‌سعود به خون برادرم تشنه بودند، خاطرنشان کرد: خوشحالیم که برادرم انتقام خون خودش و هم‌سنگرانش را در گذشته از آن‌ها گرفته بود و چیزی جز شهادت زیبنده او نبود.

 

منبع: خبرگزاری فارس

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون