تاریخ خبر: کد خبر: 1800

طرح تاسیس شهرک سینمایی در مشهد باید پیگیری شود

به گزارش قاصدنیوز، سید محمد هادی عرفانیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار کرد: بنیاد مطالعات و تحقیقات سینمایی خراسان رضوی در نظر دارد تا با اجتماع تعدادی افراد متخصص در حوزه سایبری فضایی بر علیه جنگ نرم دشمن در مقابله با ارزش‌های اسلامی و ایرانی ایجاد کند.

 

عرفانیان عنوان کرد: در این بنیاد طرحی با عنوان سربازان صفر و یک به تصویب رسیده است که بر اساس آن عده‌ای متخصص در حوزه سایبری در برابر تهدیدات و تهاجمات دشمن در عرصه جنگ نرم مقامت و ایستادگی می‌کنند.

 

وی افزود: در این طرح هدف ما تربیت نسلی از متخصصان است که بتوانند با گسترش فرهنگ اصیل اسلامی و جلوگیری از تهاجم فرهنگی دشمن گامی موثر در تربیت نسل‌های آینده بردارند.

 

عرفانیان تصریح کرد: در شرایط فعلی و با توجه به سیاست‌هایی که بنیاد تحقیقات و مطالعات سینمایی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در نظر گرفته است کانون توجه ما در بحث فرهنگ‌سازی بر سینما متمرکز شده است.

 

بهوی بنیاد مطالعات و تحقیقات سینمایی را نهادی واسطه دانست و در این باره گفت: شاید بیش از یک دهه است که در حوزه‌ تکنیک و اجرا مباحث مختلفی را بررسی کرده‌ایم تا این که به این نتیجه رسیدیم که در حوزه سینما بسیار غافل بوده‌ایم و تا کنون آن طور که باید ریشه‌ای و محتوایی در سینما کار نکرده‌ایم.

 

عرفانیان خاطرنشان کرد: پس از چند سال در حال بررسی تأسیس یک شهرک سینمایی در حوالی مشهد بودیم که به نتایجی هم رسید و در انجا نیز تأکید ما بر این بود که در حوزه‌های تکنیکی و فن‌آوری ضعیف کار کرده‌ایم.

 

وی عنوان کرد: در حوزه پژوهش نیز ما بررسی‌هایی داشتیم و نتیجه‌ای که حاصل شد این بود که رمز موفقیت ما در سینما و به طور خاص سینمایی که متعهد و کارآمد باشد دانش ما در این حوزه است.

 

عرفانیان گفت: تلاش بنیاد مطالعات و تحقیقات سینمایی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بر این است که ماندگاری آثار هنری در حوزه سینما را افزایش دهد تا پس از این شاهد کارهایی باشیم که متناسب با فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی تولید و به بهره‌برداری می‌رسد.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون